Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Kudüs Turu

 Turu Turu

Tur Programını indirmek veya yazdırmak için tıklayınız...

21 - 24 ŞUBAT 2018

1.GÜN:İSTANBUL-TELAVİV-YAFA-KUDÜS
İstanbul  Sabiha Gökçen Havaalanı dış  hatlar  gidiş  terminalinde  akşam saat 11.30’da Acentamız Kontuarında buluşma.Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC781 sefer sayılı Tel Aviv Uçağına yerleşme ve saat 13.50’de Tel Aviv’e hareket. Yerel saat ile 14.50 da Telaviv uluslararası Ben Gurion havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Yafa bölgesinden geçerek Kudüs’e 1 saatlik yolculuk sonrasında otele geçiş. Giriş işlemlerimizin ardından 1 saat dinlenme molasının akabinde lobide buluşarak Mescid-i Aksa Camii ve külliyesine ulaşıyoruz. Burada Peygamber Efendimizin Miraç a yükseldiği zaman Cebrail (a.s.)’ın emri ile havada asılı kalan Muallak taşının bulunduğu yerdeki Kubbetü’s-sahr’ı ziyaret ediyoruz. Burada sultan 2. Abdülhamit Han’ın yaptırdığı Hz.Fatma Mihrabını ve mağarayı göreceğiz. Ziyaretimizin nihayetinde Peygamberimizin Mirâc’a yükseldiği nokta olan Kubbetü’n-Nebî’yi ve Peygamberimizin ululazm peygamberlere namaz kıldırdığı mihrabı da görerek Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Burada ikindi ve akşam namazlarını kılıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde. National Hotel, Hollyland, Ritz Hotel,Seven Arches vb.

2.GÜN:KUDÜS- ZEYTİNDAĞI

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı otelimizde. Kahvaltının ardından Bâbü’l-Esed adı verilen aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. ViaDolarosa’ya doğru yürüyoruz. Bu yol Hz. İsa’nın çarmıha gerileceği yolu yürüdüğü esnadaki duraklama noktalarıdır. Bu noktalarda kilise ve ziyaret noktaları bulunur. Hıristiyanlar bu noktalarda durup, ibadet ederek hacı olurlar. Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada türbe ve Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını göreceğiz. Kıyame kilisesi Golgota tepesi üzerinde kurulmuştur. Kilisenin dışında 1852 Kudüs için çıkarılan Osmanlı fermanı ilan edilince pencerede kalan tarihi merdiveni de göreceğiz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer(r.a.)’ın namaz kıldığı yerde yapılmış olan Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi görerek Cuma namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Cuma namazı sonrasında avlu içerisinde yer alan KayıtbaySebili’ni, Burak Mescidi’ni, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz.Meryem mihrabını ve ibadet mekanını göreceğiz. Buradan Mervan b. Abdülmelik tarafından yapılan Mervâni mescidi içerisindeki Hz. İsa’nın vaftiz teknesini göreceğiz. Bu ziyaretlerimizin nihayetinde öğle yemeği yiyerek Yahudilerin kutsal şabat bayramı sebebi ile ağlama duvarı ve içerisindeki havrayı ziyaret ediyoruz. İçeride fotoğraf çekimi yasak olduğundan dışarıda fotoğraf çekilebilir. Akşam namazının ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz. National Hotel, Ritz Hotel, Hollyland,Seven Arches vb.

3.GÜN: ÖLÜDENİZ –BEYTLAHM- ERİHA - AL HALİL

Bugün ilk olarak, bütün semavi dinler için önemli bir yer tutan Zeytindağı’na hareket ve Kudüs’ün panaromik tanıtımı. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız. Beytlahm şehrine geçerek  Hz. İsa’nın doğduğu yere inşa edilen doğuş (Nativity) Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra, Otobüsümüze binerek yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından el-Halil şehrine varacağız. El-Halil külliyesi içerisinde  Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yusuf, Hz. Yakup AS. ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Ziyaretimiz esnasında Nureddin Zengî mihrabını da göreceğiz. Ardından 20 dakikalık bir yolculuk ile Helhul kasabasındaki Hz.Yunus (a.s.) makamı ziyaret edilecek. Ardından Lut Gölü olarak bilinen Ölü denize geliyoruz. Eriha’da öğle yemeği molası. Dünya’nın en çukur bölgesi olan deniz seviyesinden 400 metre aşağıda, Ölü deniz Lut Gölü’nün görülmesi Yol üzerinde Hz. Musa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği otelimizde Geceleme otelimizde. National Hotel, Ritz Hotel, Hollyland,Seven Arches vb.

4.GÜN:  KUDÜS-HAYFA-AKKA

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı için otele dönülecek. Otelde alınacak açık büfe kahvaltının ardından Kuzey şehirlerini keşfetmek üzere otelden hareket. İlk durağımız Hayfa kenti. Hayfa manzarasını tepeden görmek için Carmel Tepesi’ne çıkıyoruz. Aynı zamanda burada bulunan Carmel Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Bahai Tapınağı ve bahçelerini ziyaret ediyor ve bir Osmanlı Liman şehri olan Akka’ya hareket ediyoruz. Akka’da yapacağımız şehir turunda göreceğimiz tüm Osmanlı eserleri ve şehir UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. El Cezir Cami , Osmanlı Kalesi , Ali Paşa Hamamı , Zeytinli Cami, Han El Faranj , Sinan Paşa Cami ve Han El Umdan göreceğimiz eserler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Kudüs’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama. National Hotel, Ritz Hotel, Holly Land, Seven Arches vb.

5.GÜN:  KUDÜS-TEL AVİV-İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı için otele dönülecek. Otelde alınacak açık büfe kahvaltının ardından, otelden ayrılış. Dünyanın ilk şehirlerinden, Yafa şehrine uğranılarak burada Eski Saray, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile birlikte Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini görüyoruz. Öğle namazı ve yemeğin ardından Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası Saat 15.50’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına  hareket PC 784 sefer sayılı uçuş ile 19.10’de varış. Keyifli turumuzun sonu.

 

Önemli Not; Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde 4 Gece Konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekler
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
  • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.
 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edilecek vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri içinde vize liste vize alınmaktadır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuyaaittir. 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
 
Genel Bilgilendirme
* Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz
* Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı ortalama toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.85 İsrail Şekeli ,  1 Euro = 5 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Rooming yaptırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için gecerlidir.Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
* Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.
* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555
* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

 • Merve Erbaş

  0/10

  2017-09-07 10:49:00

  Hayırlı sabahlar Sayın İlgililer, 20-23.07.2017 tarihli Kudüs ziyaretimizi gerçekleştirdik Allah’ın izni ile. Güzel bir ziyaret oldu. Gerek firma, gerek rehberimiz Muhammed Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir zamanda Kudüs’e gidilmez diye bir yanılgıya kapılmayın lütfen. Gerçekten ekranlardan görüldüğü gibi değil. Biraz daha güvenli bölgede çok rahat ibadetinizi yapmaya hiç bir mani yok. Bunun ısrarla altını çiziyorum ; çünkü tura tek başına katılan bir bayanım. Burdan gidene kadar Türk, gidince Filistinli oluyorsunuz. Oradaki atmosferi yaşadıktan sonra Allah yüreklere bir sekinet indiriyor. Filistinli mücahidelerimizi görünce Rabbim bütün korkuyu alıyor kalplerden. Hatta geri dönmek inanın çok zor geliyor. Kalbinizin ritmi değişiyor sanki . Aksamız için atıyor adeta L.Türkleri çok ama çok seviyorlar ve her fırsatta şükranlarını dile getiriyorlar. Lütfen bu övgülere layık olalım. Bu güzelliği anlatacak bir dünya kelamım yok maalesef. Allah rızası için aksamızı yalnız bırakmayalım. Aksamıza giremedik büyük bir hasret var ama pişmanlık asla va asla yok elhamdülillah. Son olarak şunu da belirtmek isterim ki ; Hz. İbrahim (a.s) Cami’ne girerken maalesef birkaç x-rayden geçtik. Lütfen hassas davranalım ve sadece Aksamızı görmek için kafirin dedektöründen geçmeyelim. İnşaallah hasretimizi dindirecek muhabbetli kavuşma çok yakın. Emeği geçen herkeze bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Allah’a emanet olun.

 • AYTEN GULER

  0/10

  2017-09-07 07:14:00

  Mrh… Moral efm dinleyicisi olarak sizi takip ediyoruz… Mehmet fatih çıtlak hoca efendi ile gitmiş olduğumuz Kudüs gezisi (11.05.2017 /14.05.2017) Çok memnun kaldık Allah böyle güzel hizmetlerinizin devamını daha güzeliği ile devam ettirsin Rehberimiz Mehmet mücahit by ve fatih hocamla bilgi aktarımı o mekanlardan almamız gereken Çok önemli hatları ile bize aktarmaları samimi doğru anlatımları ile mükemmeldi…şimdiden Rehberinizle Mehmet mücahit by olursa her yıl olmaz ise 6 ayda bir kudus ziyaretimi niyetime Aldım ve çevremede bunu teşvikini yapmama vesile oldunuz…şimdiden çok teşekür ederim… Çalışmalarınızda başarılar… Ayten güler

 • Meral Küçüktüfekçi

  0/10

  2017-09-07 07:12:00

  Merhaba; 11-15 mayıs 2017 tarihleri arasında Kudüs Ziyeretcilerden bir olarak şükranlarımı arz etmek istiyorum.Çok güzeldi..Tadı damağımızda kaldı. Kulaklık olması işimi çok kolaylaşırdı.Ses kalitesi vs. çok iyidi. Hatta yolu kaybeden arkadaşları bu sitem sayesinde gruba yetiştiler,buldular. Rehberiniz çok iyi di. Sizin aracılığınızla teşekkür etmek isteriz. Böyle bir Müslüman ve Türk vatandaşımızın,kardeşimiz rehberliğinde Kudüs 'ü tanımaktan onur duyduk.Bilgisi,birikimi,sabrı bizi hayran bıraktı. Böyle gençlerimizin olduğuna şahit olmak ziyadesi ile bizi memnun etti .Çok çok iyidi. Allah inşallah bu kardeşimizi hayırla mükafatlandırsın. Yanlız bir problem oldu ..Oda dönüş biletlerimizde koltuklar daha önceden ayarlanmadığından.. Tel avideki bilet kesenler tüm bayan arkadaşlarımızı iki yahudi erkeğin ortasına verdiler. Kendi vatandaşlarında dikkat ettim birbirinden bağımsız bayanları yan yana koymuşlardı..Gruptaki beyler ailerini bırakıp bizlerle yer değiştirdiler.Biraz o sıkıntı oldu..Sonuçda beylerde içkili yahudilerin arasında gelmek zorunda kaldılar.... Kısaca tadına doyamak. Çok teşekkür ederim.Mehmet Mücahid Ekinci (sanırım soyadı böyledi) bizim adımıza şükranlarımızı arz derseniz çok sevinim. Kolay gelsin

 • Saruhan Nesibe

  0/10

  2017-09-07 07:10:00

  Merhaba Oldukça etkili bir hatıra bırakan, Fatih Hocamızla Kudüs Ziyareti'ndeki katkınız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Özellikle tur rehberi nev-i şahsına münhasır,müslüman,donanımlı disiplinli Türk Genci Mehmet Mücahid Bey için ayrıca çok teşekkür ederim. Mehmet Bey ziyaretimize çok anlam kattı. Tur görevlisi diğer bütün arkadaşlar da(otobüs şoförü dahil) ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiler. Şu an sadece,bu anlamlı ziyaretin tekrarını dileyebilirim. Tur boyunca kulaklık sisteminin kullanılması da güzel bir uygulamaydı. Seçilen otelin konumu ve şartları da oldukça yerindeydi. Bana göre tek sorun dönüşteki check-in işleminin önceden yapılamamış olmasıydı. Zira bütün bayanları iki yabancı erkek arasına yerleştirmişlerdi. Çok rahatsız olmamızdan dolayı,gruptaki arkadaşlarımızın eşleri bizimle yer değiştirmek durumunda kaldılar. Bu da bizim için ayrıca sıkıntıya sebep oldu. Umarım bir dahaki seyahatimizde bu konuya da dikkat edilir. Herşey için teşekkürler. Kolay gelsin.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Kudüs Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

 

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza USD almanız önerilir Yerel para birimi İsrail Şekeli’dir. (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir) İsrail genel olarak pahalı bir ülkedir.

 

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK: İsrail’de Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE: Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz. Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.

 

Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555

* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

PreviousNext