hünkar turizm telefon 0 850 840 64 14
hünkar turizm email adresi info@hunkarturizm.com
Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
İSTANBUL-MARDİN (KASİMİYE VE HATUNİYE MEDRESELERİ-ULU CAMİ-DAYRÜLZAFARAN MANASTIRI)

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında belirtilen saatte buluşma. Bilet ve valiz işlemleri sonrası Pegasus havayolları tarifeli seferi ile Mardin’e hareket. Mezopotamya’nın kalbi kent müze şehir Mardin’e varış ve Mardin’de gezimize başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camiini görerek, Tarihi Çarşılar, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek, şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Şeyh Çabuk Camii Müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden biri Dayrülzaferan Manastırını geziyoruz. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi'ni gezdikten sonra, Tur Abidin bölgesinin kalbi Midyat’a geçiyoruz. Sıla dizisinin çekildiği Midyat Devlet Konukevini ziyaret ediyoruz. Gümüşçüler çarşısında serbest zamanın ardından. Akşam yemeği ve konaklama için Midyat’taki otelimize geçiyoruz.


2.GÜN
HASANKEYF- DİYARBAKIR (HASAN PAŞA HANI, ULU CAMİ, DÖRT AYAKLI MİNNARE, SURLAR)

Otelimizde alacağımız keyifli bir kahvaltının ardından Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Hasankeyf çarşısının içerisinden ilerleyerek yakın tarihte sular altında kalacak Minaresiyle ünlü El rızık Cami, Hasankeyf Kalesi gezisini yaptıktan sonra, Tarihi Hasankeyf mağarasında hilve kahvesinin tadına bakıyoruz. Kahvenin ardından Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten sonra alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplan ile birlikte Hasankeyf turumuzu bitirip, Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN
DİYARBAKIR - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız keyifli bir kahvaltı sonrası Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Diyarbakır’daki ilk durağımız İslam’ın 5.Haremi şerifi olan Diyarbakır Ulu Cami. 500 yıllık Dört ayaklı minare ile gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ardından Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır surlarını gezip burada Diyarbakır’ın eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini geziyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından belirtilen saatte buluşma ve Diyarbakır havalimanına hareket. İşlemler sonrası Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbula hareket ve keyifli turumuzun sonu.


Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • Otel konaklama (4 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece kahvaltı dâhil Konaklama)
 • Araç ile ulaşım & Otopark ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Sıra Gecesi (Cevahir Han’da)
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağı

 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 1425₺'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Otel Ekstraları (Telefon konuşması, Mini bar Vs.)
 • Tüm özel harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Uçak Biletleri (IST-GZT-DIY-IST)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri