Hindistan Turu
Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
İSTANBUL - DELHİ

Acentamız Kontuarı önünde buluşma. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Delhi’ye hareket. Yaklaşık 5 saat 55 dk. sürecek gece yolculuğu. (Konaklama Uçakta)


2.GÜN
DELHİ – JAİPUR

Havalimanı’nda rehberimiz tarafından karşılanma ardından JAIPUR hareket. (Otele girişler saat 14.00’den sonra yapılacaktır.) 1853’te Prens Albert tarafından pembeye boyanan ve hoş geldin demenin geleneksel simgesi olan PEMBE ŞEHİR JAİPUR için saat 06.30 otelimizden ayrılış ve saat 11.30  264 km uzaklıktaki PEMBE ŞEHİR JAİPUR ulaşmış oluyoruz. Turumuza ilk olarak  JAİPUR’un en çok fotoğraf çekilen yeri olan HAWA MAHAL veya diğer ismiyle RÜZGAR Sarayı’ndan başlıyoruz astronomi çalışmalarının yapıldığı, halıların, minyatür eserlerinin ve Hint eserlerinin sergilendiği ŞEHİR MÜZESİ ve yine UNESCO dünya kültür mirası içerisinde yer alan JANTAR MANTAR GÖZLEMEVİ ile devam ediyoruz. Şehir turumuzun ardından BADİ ve CHHOTİ pazarlarının bulunduğu eski JAİPUR şehir merkezi olan CHAUPAR meydanında serbest zaman, gezinti ve alışveriş (bazı taşlar konusunda sadece Hindistan’ın değil tüm Dünyanın merkezi durumundadır.) ardından akşam yemeği ve konaklama.

COUNTRY INN & SUITES BY CARLSON 4* veya JAYPEE PALACE 4*


3.GÜN
JAİPUR

Sabah kahvaltısının. Ardından hem Müslüman hem de Hindu mimarisinin izlerini taşıyan dizayn ve dekorun en güzel örneklerini sunan AMBER KALESİ’ni ( Fil üzerinde kaleye çıkış) geziyoruz. Amber Kalesinin görülmesinin ardından turumuza Man Sagar Gölü ortasında konumlanan Jal Mahal Sarayı, 17. Yüzyılda inşa edilen City Palace Hindistan yolculuğunuzun en değerli anları olacak! CHAUPAR meydanında serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkânı. Ardından Chokhi Dhani Restorant ( Geneleksel Racasthan Jaipur dansı eşliğinde yemek ve yemek sonrası Racasthan eglenceleri ve gösterisi ) ve tekrar konaklama için otelimize dönüyoruz.

COUNTRY INN & SUITES BY CARLSON 4* veya JAYPEE PALACE 4*


4.GÜN
JAİPUR – AGRA – DELHİ

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından, Agra şehrine hareket. Hindistan’daki Türk Medeniyetinin en görkemli eserlerinin bulunduğu Agra’daki şehir turumuzda önce Agra’ya altın çağını yaşatan Ekber Şah tarafından yaptırılan Agra Kalesi ve içindeki muhteşem yapılardan Divan-ı Am, Divan-ı Has, en ilgi çekici bölümü olan ve babası Şah Cihan’ı hapsettiği sekizgen kule ve İnci Camii’nin gezilmesi. Agra’nın Hint el sanatlarında öne çıktığı mermer işlemeciliği ve ipek çarşılarında alışveriş için serbest vakitler dünyanınUNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'nde7 harikasından biri olan Tac Mahal’in ziyaret edilmesi. Hindistan’da hüküm süren Türk Hanedanı Babürlülerin dünya mimari mirasına hediyesi Tac Mahal için ünlü gezginlerden Edward Lear: “Dünyadaki insanlar Tac Mahal’i görenler ve görmeyenler diye ikiye ayrılmalı” demekte. Babür Hanedanı’ndan Şah Cihan’ın büyük bir aşk ile tutkun olduğu İranlı Safevi Hanedanı’na mensup eşi Mümtaz Banu’nun 14. çocuğunu dünyaya getirirken vefatı üzerine inşa ettirdiği bu mermer mimarisi şaheseri yapı 1632 – 1652 yılları arasında yapılmış ve inşaatında Mimar Sinan’ın talebeleri Mehmet İsa ve Mehmet İsmail Efendiler de çalışmış. Bu eşsiz yapının içinde Şah Cihan ve eşi Mümtaz Banu’nun kabirlerinin ziyaretinden sonra Tac Mahal’in iki yanında inşa edilen misafirhane ve camiinin görülmesi. Ardından Delhi’ye hareket ediyoruz Akşam yemeği ve konaklama.

VIVANTA BY TAJ HOTEL 5* veya RADISSON BLUE 5*


5.GÜN
DELHİ

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Hindistan’a ilk gelen Müslüman Türk hanedanı olan Guriler’in Delhi’yi fetihlerinde camiye çevirerek Kuvvetül İslam adını verdikleri caminin 1199’da Kutbettin Aybeg tarafından başlanıp 1210’da İltutmuş tarafından bitirilen ve en yüksek tarihi yapı olarak bilinen 73 metre boyundaki harika sanat (Kutup Minaresi) Qutup Minaari görülmesi. Chattarpur Hindu tapınaklar bölgesindeyiz Hindu inanışında büyük ilahlar olduğuna inanılan Shiva, Ganesh, Krishna, Hanuman tapınakları ve heykelleri ve bu heykellere tapan insanların izlenmesi. Ölü yakma töreni. Ve BhaiTample (Lotus Tapınağı) ziyareti...  ve IndiaGate (Hindistan Kapisi) için yola çıkıyoruz. 1.Dünya Savaşında hayatını kaybeden 90,000 Hint askerinin isimlerinin yazıldığı bir anıt.. Anıt önünde Hatıra resimlerimizi çektikten sonra arabamızdan inmeden Hindistan Kapısıyla karşı karşıya bulunan Hindistan Parlamento binası ve Başkanlık Sarayı önünden geçiyoruz. Yashwant Place Market (Deri Pazarı):Dünyanın en ucuz deri pazarı çanta, deri ceket, kürk, kemer ve deriden yapılmış bütün ürünler tabiî ki alışverişte Hindistanda tek unutmamamız  gereken  şey pazarlıktır ve Akşam yemeği ve konaklama.

VIVANTA BY TAJ HOTEL 5* veya RADISSON BLUE 5*

 


6.GÜN
DELHİ-SERHEND

Sabah kahvaltı sonrası Hindistan’da yetişen en büyük  âlim İmam-ı Rabbani Müceddid-i Elf-i Sani Eş Şeyh Ahmed-i Faruki Serhendi'(K.S)  kabri şerifini ziyarete gidiyoruz .Ogle Namazını burada kılıyoruz. Daha sonra El Urvetül Vüska Muhammed Masum (K.S)  ve Muhammed Seyfuddin Ebul Berekât (K.S),İmam-ı Rabbani Hazretlerinin anne ve babasının kabrini ziyaretimizden Serhend’de  9 Peygamberin  (S.A.E) bir arada bulunan kabirlerini ziyaret ediyoruz. (Yerleri İmam-ı Rabbani K.S tarafından  bulunmuş olup isimleri sorulduğunda  buna müsaade olmadığını  söylemiştir ).Daha sonra  Delhi’ye hareket (268 km), Konaklama ve akşam yemeği Delhi’de otelimizde.

VIVANTA BY TAJ HOTEL 5* veya RADISSON BLUE 5*


7.GÜN
DELHİ

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Cuma mescidine hareket ediyoruz  Babürlüler tarafından 16. yüzyılda kurulan Delhi’nin eski kısmında Şah Cihan tarafından yaptırılan Hindistan’ın en büyük Camii 25 bin kişilik Cuma Mescidi ziyareti ve  Cuma Mescidinde bulunan PeygamberEfendimiz’e (S.A.V) ait Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz (Peygamber Efendimiz ’in (S.A.V) Sakalı Şerifi, Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V) Sağ ayak izi, Peygamber Efendimiz ‘in (Nalin-i Şerifi) Hz Ali (R.A) Efendimizin sağ ve sol el izleri Hz Hüseyin (R.A)ve Hz Hasan (R.A)Efendilerimizin Kendi el yazmaları KURÂN-I KERİM’LERİ ziyaretimizden sonra, Eski Delhi Sokaklarını RİKŞA  ile Red fort geçiyoruz ve  Raj Ghat ( Gandinin yakıldığı yer)sonrası alışveriş için Janpat hareket ediyoruz

Janpath: Hindistan’dan elim boş gitmesin düşüncesindeyseniz yüzlerce Hint işi eşya sizi bekliyor. Masa örtüsünden, ipek şala, Keşmir işi halılardan tahta ev eşyalarına kadar birçok hediyelik eşyayı burada bulma şansınız var. Ancak pazarlık yapmadan herhangi bir şeyi almanız tavsiye edilmez. Alışveriş yaparken zamanın nasıl aktığını anlayamayacaksınız bile.

VIVANTA BY TAJ HOTEL 5* veya RADISSON BLUE 5*


8.GÜN
DELHİ

Otelde alınan Kahvaltıdan sonra Swaminarayan Akshardham: Sayısız fotoğrafını çekemediğimiz için çok üzüldüğümüz (katı bir şekilde yasak) ama hatıralarımızda gördüğümüz en etkileyici tapınak olarak yer edecek, Vatikan‘la yarışacak kadar büyük ve her köşesinde akıl almaz bir el işçiliği, muazzam bir işçilik bulunan Hindu tapınağı. 2005 yılında inşası tamamlanan bu tapınak kompleksi Hinduların yeni göz bebeği. Hinduizm’de yer alan insani öğretilerin oluşumu, gelişimi ve ne yönde ilerlemesi gerektiği inanılmaz bir yapı içinde sembollerle, yazılarla, heykellerle, filmlerle, müzikli süs havuzu gösterileriyle anlatılıyor.

Tibet Tıbbı: Nabızdan muayene yöntemi ile 2 bin 300 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Tibet hekimliği, Çin'in geleneksel hekimliğinin parlak incisi olarak kabul ediliyor. Uzun gelişme sürecinde Tibet ilaçları kronik hastalıklar, sıkça rastlanan hastalıklar ve kolay tedavi edilemeyen hastalıkların tedavisinde önemli rol oynadı. Günümüzde modern bilim ve teknoloji sayesinde geleneksel Tibet hekimliği muayene fırsatı.

Lajpat Nagar ( Yerel Halk pazarı) : Lajpat nagarı delhiki ortak kast pazarı diye tanımlaya biliriz . bu pazarda siz misafirlerimiz özellikle istediği hint kıyafetleri,takılar, çok ucuza bulabilirsiniz

Kına programı Bayan misafirlerimiz için şirketimizin küçük bir hediyesi kına programı

Nehru Place Eglence merkezi: İsteyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Yine siz misafirlerimizi büyüleyecek olan Hindistan dansları

NOT: Hint düğün programı Delhi de veya Jaipur kesin olmamakla birlikte Düğün programına katılım


9.GÜN
DELHİ - İSTANBUL

Delhi İstanbul  uçuşumuz için hava alanına hareket ediyoruz. 6 saatlik uçuşumuzun ardından İstanbul'a iniş yapıyoruz. Bir sonraki turda görüşmek üzere.


HİZMET DETAYLARI
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

    İstanbul – Delhi / Delhi  – İstanbul Türk Havayolları Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
    2 Gece Jaipur / 5 Gece Delhi  / 4*-5* Otellerde Konaklama
    Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
    Müze giriş ücretleri
    Fil Safari
    Profesyonel Türkçe Rehberlik
    Otopark ücretleri
    Tekne ücretleri
    Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
    Tur süresince araçlarımızda su, meyve suyu ve soğuk içecek ikramı    
    
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
    Şahsi harcamalar
    Bahşişler (Kişibaşı 35 € Tip Zorunlu)
    Öğle yemekleri (Günlük ortalama 7-10 € arası)
    Otel ekstraları
    Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
    Bollywood show at Kingdom of Dreams 50 € 
    Vize Ücreti 70 € 

 

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.


 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.


YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

 

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.
Gezimiz, minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamız’ın sorumluluğunda değildir.

Turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 0.00₺'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

    İstanbul – Delhi / Delhi  – İstanbul Türk Havayolları Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
    2 Gece Jaipur / 5 Gece Delhi  / 4*-5* Otellerde Konaklama
    Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
    Müze giriş ücretleri
    Fil Safari
    Profesyonel Türkçe Rehberlik
    Otopark ücretleri
    Tekne ücretleri
    Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
    Tur süresince araçlarımızda su, meyve suyu ve soğuk içecek ikramı