hünkar turizm telefon 0 850 840 64 14
hünkar turizm email adresi info@hunkarturizm.com
Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
ISTANBUL - AKABE

01:15 İstanbul Akabe Uçuşu Yerel saat ile 02:45’de Akabe’ye varış otele hareket ve konaklama. (Bu konaklama bir öncesi gecesinin konaklamasıdır.)


2.GÜN
AKABE - Wadi Rum

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Akabe şehir turuna başlıyoruz. Panoramik şehir turu sonrası Akabe Körfezinde Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kızıldeniz’in berrak sularına açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok balık çeşidini görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuz sonrası Akabe’den ayrılıp, Wadi Rum’a hareket. Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 7400 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Safarinin ardından akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında dinlenmek için çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz. Konaklama Çölde Çadır kamp otelimizde. (Kalacağımız modern çadırlarda lavabo ve duş imkânı bulunmaktadır.


3.GÜN
WADI RUM - PETRA - MUTE - AMMAN

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltı sonrası Wadi Rum'dan ayrılıyoruz. Dünyanın 7 harikasından biri olan Nebati Uygarlığından günümüze miras kalan Petra Antik kentine hareket ediyoruz. (Giriş Ücreti Dahil) Kadim kültürlerin dünyamıza bıraktığı öyle miraslar var ki; bu mirasları ne kartpostallarda ne de belgesellerde görmek yeterli gelmiyor; Petra Antik Kenti, ziyaretçilerine tüm bu hisleri ve çok daha fazlasını vadeden mistik bir yer Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Petra gezimizi tamamladıktan sonra Amman’a hareket. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Mute'yi ziyaret ediyoruz. İslam ordusunun Bizans askerleriyle çarpıştığı Mute Savaş alanının görülmesi ve şehitlerden Cafer-i Tayyar, Abdullah ibn Revaha ve Zeyd bin Harise’nin kabrini ziyaret. Ardından Amman'a varış otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama. (Bugün Otele Girişimiz 23 sularında olacaktır.)


4.GÜN
AMMAN - SALT - ERIHA - KUDÜS

Kahvaltının ardından Birinci Dünya Savaşında Filistin cephesinde şehit düşen Türk askerlerinin ebedi istirahatgahı Salt Türk Şehitliğini ziyaret. Ardından Filistin'e geçiş. Tarihi Eriha şehrini ziyaret ediyoruz. Serbest zamanın ardından Hz Musa makamını ziyaret ve Kudüs'e varış. Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’da. Namaz sonrası Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı - Burak Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.


5.GÜN
PETRA GEZİSİ – KERAK – MUTE – AMMAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ürdün’ün en önemli noktası, hatta ulusal simgesi olan ve dünyanın 7 harikasından biri sayılan yer, yani Petra Antik Kenti. Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış olan 2200 yıllık şehir, kızıl renkli kayalardan oluşan 1 kilometrelik dar bir geçitten geçtikten sonra tüm heybetiyle karşınıza çıkıyor. İnsan eliyle kayaların tek tek oyulmasıyla oluşturulmuş olan Hazine (Al-Khazneh) antik kentin en çok fotoğraflanan noktası. Daha sonra Romalılar tarafından ele geçirdiği için Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu, sütunlu caddeler, anıtsal yapılar, tapınaklar gibi o dönemden kalma daha birçok eseri ziyaret ediyoruz. Yolumuz yine Cennetmekân Sultan Abdülhamid han zamanında yapılan Katrana hicaz tren istasyonunu ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kerak Şehrine hareket. İslam tarihinde Müslümanlarla Bizanslıların ilk karşılaştıkları savaşın cereyan ettiği alana doğru hareket ediyoruz. Mute bulunduğumuz yere çok uzak değil. Kerak Bölgesinde bulunan Mute Köyü civarında hem savaş alanını hem de bu savaşta şehit olan sahabelerin kabirlerini ziyaret edeceğiz. Kerak Kalesi’nden aşağıya doğru ilerliyor ve Kerak Şehrinin içinden geçerek Mute Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada sırasıyla;

 

- Mute Savaş alanını gördükten sonra -ASHAB-I KIRAMDAN MUTENIN 3 BUYUK SEHIT KOMUTANLARINI Ziyaret ediyoruz;

- İslam’ın ilklerinden Resûlullah’ın (a.s.m) azatlı kölesi ve Üçüncü Müslüman şehit Hz. Zeyd b.Harise’nin kabrini ziyaret.(R.A)

- Hz. Ali’nin ağabeyi, Habeşistan kahramanı Hz. Cafer b. Tayyar’ın kabrini ziyaret. (R.A)

- Peygamber efendimizin üç şairinden biri olan Abdullah b. Revaha’nin kabrini ziyaret.(R.A) ziyaret etmiş olacağız.

Dünyanın doğal en derin noktası sayılan, Lüt a.s’ın ümmetinin helak edildiği nokta kabul edilen Eriha bölgesinde bulunan Ölü Denizi/Lut Gölünü ziyaret ediyoruz.

Sonrasında Ürdün’ün başkenti Amman’a hareket. Otelimize varış akşam yemeği ve konaklama.

St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*


5.GÜN
KUDÜS - EL HALİL - KUDÜS

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltıdan sonra Zeytindağı’ndan Kudüs’ün panoramik seyri. Zeytindağı’nda, Selman-ı Farisi ve kadın veliyelerden Rabiat’ül Adeviyye’nin makamlarını ziyaret. Öğle namazı öncesi Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra (Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Aksa ziyaret. Öğle namazı Mescid-i Aksa’da. Namaz sonrasında El Halil kentine hareket. Yol üzerinde Halhul’da Hz. Yunus’un makamını ziyaret. El Halil’de Harem-i İbrahim Caminde Hz. İbrahim, Hz. İshak ve Hz. Yakup ile zevcelerinin kabirlerini ziyaret. Beyt Lahm’de Hz. İsa’nın dünyaya geldiği mağaranın üstüne yapılan Viladet Kilisesinin görülmesi. Kudüs’e dönüş. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da. Ardından akşam yemeği ve konaklama.


6.GÜN
ALLANBY SINIRKAPISI - NEBİ-MUSA – MESCİD-İ AKSA CUMA NAMAZI – BEN GRUON HAVAALANI DÖNÜŞ

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Amman yakınlarında bulunan Birinci Cihan Harbi'nde İngilizlere karşı vatanımızı savunurken şehit düşen kahraman askerlerimizin koyun koyuna yattıkları "Salt Türk Şehitliği", ziyaret ediyoruz. Ardından Sınır Kapısına hareket. Buradaki işlemlerin ardından yol üzerinde bulunan Hz Musa Makamını ve külliyesini ziyaret edip sonrasında Cuma Namazı için Mescidi Aksa’ya ulaşıyoruz. Cuma namazımızı bu mübarek mescitte eda ettikten sonra havalimanına intikal için Kudüs’ten ayrılıyoruz. Tel Aviv Havalimanına varış. İstanbul’a hareket ve keyifli turumuzun sonu.


6.GÜN
KUDÜS - ISTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra uçak saatine kadar serbest zaman belirtilen saatte toplanma. Havalimanına hareket. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Yafa şehrini panoramik olarak geziyoruz. Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı, Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, 2.Abdulhamit Saat kulesi, Mahmudiye Camii göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Programımızı tamamladıktan sonra havalimanına varış. Bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Kudüs'ten ayrılış. Keyifli turumuzun sonu.


HİZMET DETAYLARI
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

‣ Türk Havayolları ile İstanbul – Akabe / Tel Aviv – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
‣ Tercih edilecek 4* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
‣ 5 Akşam Yemeği
‣ 5 Sabah Kahvaltısı
‣ Kudüs Vize Ücreti
‣ Petra Giriş Ücreti
‣ 4*4 Jeepler ile Safari
‣ Program boyunca Otobüslerle Ulaşım
‣ Glassboat Tekne Turu Akaba

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
‣ Program da belirtilmeyen öğle yemekleri
‣ Türkçe rehberlik
‣ Yurtdışı Çıkış Harcı
‣ Ekstra Harcamalar
‣ Petra Hariç diğer müze ve ören yeri giriş ücretleri
‣ Otel ekstraları
‣ Programda belirtilmeyen tur ve transferler
‣ Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
‣ Seyahat sağlık sigortası

 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

 

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.


YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.
 

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

‣Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
‣Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
‣Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda acentemiz misafirleri bizim sorumluluğumuzdadır.
‣Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
‣Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
‣Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
‣Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı acentamızın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
‣Acentamız geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
‣Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, acentamızın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
‣Acentamız; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
‣Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
‣3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
‣Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
‣18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
‣Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentamız sorumlu tutulamaz.
‣Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
‣Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
‣Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
‣Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
‣Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için İsrail vizesi gerekmektedir. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 1100$'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

‣ Türk Havayolları ile İstanbul – Akabe / Tel Aviv – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
‣ Tercih edilecek 4* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
‣ 5 Akşam Yemeği
‣ 5 Sabah Kahvaltısı
‣ Kudüs Vize Ücreti
‣ Petra Giriş Ücreti
‣ 4*4 Jeepler ile Safari
‣ Program boyunca Otobüslerle Ulaşım
‣ Glassboat Tekne Turu Akaba