Osmanlı izinde Uzakdoğu ve Umre
Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
İSTANBUL – Riyad - BANGKOK

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Suudi Arabistan Havayolları Dış hatlar terminalinde 13.30 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Suudi Arabistan Havayolları SV264 sefer sayılı uçuş ile saat 16.25‘de Riyad aktarmalı Bangkok’a hareket.


10.GÜN
SİNGAPUR – CİDDE – MEKKE

Sabah kahvaltı sonrası Sentosa Adası turu için otelden hareket. Singapur’un en yüksek tepesi olan Mount Faber’den teleferik ile geçerken dünyaca ünlü Singapur Limanını görebilme şansına sahibiz. Sentosa Adasına vardıktan sonra Singapur’un ilk yerleşimini ve tarihini anlatan İmages of Singapore müzesi, Asya’nın en büyük tüp akvaryumlarından birinin bulunduğu deniz altı dünyasında yunus gösterilerini izleyebilir onlarla yüzüp fotoğraf çektirebilirsiniz ve de son olarak ses, ışık ve lazer gösterilerinin yapıldığı müzikli çeşmeyi göreceğiz. Daha sonra, Singapur’da bulunan camileri gezmeye başlıyoruz. Hacı Muhammed Cami, Temenggong Daeng İbrahim Cami, Ömer Cami ve bazı Osmanlı eserlerininde korunduğu Ba’alwie Camisi (Soyu Osmanlılara dayanan Alataş ailesi tarafından 1954 yılında yaptırılmış ve 3 kuşaktır yaşatılmaktadır.) göreceğimiz yerler arasında. Ardından Abdulhamid hanın son elçisi ilk Singapur Türk Başkonsolosu olan Ahmed Ataullah Efendi’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Gezimizin son durağı olan Suudi Arabistan için Havalimanına hareket. 15.00’de Singapur Havalimanına varış. Suudi Arabistan Havayolları SV837 sefer sayılı uçuşu ile Cidde’ye hareket. 21.50 Sularında Cidde’ye varış. Aracımızla buluşma ve Kutsal şehrimiz Mekke’ye hareket. Otele yerleşme ve konaklama. Umre yapacak misafirlerimizin Mikat sınırına girmeden Umre için niyet edip ihrama girmeleri gerekmektedir. Rehberimiz bu konuda sizleri detaylı bilgilendirecektir.


11.GÜN
MEKKE

Sabah namazımızı kılmak ve Umre ibadetimizi yerine getirmek üzere 04.00 de otelimizden hareket. Allah’ın evi, ilk mabet, Kıblemiz Kabe’i Muazzama’ya varış. Sabah namazından sonra Rehber-Hocalarımız eşliğinde Umre ibadetimizi gerçekleştiriyoruz. Allah Kabul Buyursun… Otelimize dönüş sabah kahvaltısı ve istirahat.Öğleden sonra saat 14.00’de otelimizden hareket. Mekke Şehir turumuz başlıyor. İlk Durağımız Peygamber Efendimizin Hicret yolculuğunda ki ilk durağı olan Sevr dağının uzaktan görülmesi. Sonrasında Hac ibadetinin gerçekleştiği bölgeler olan Mina, Müzdelife, Arafat ve Şeytan Taşlama alanının görülmesi. Programımıza Hudeybiye bölgesi ziyareti ile devam ediyoruz. İslam tarihi için çok önemli bir yer olan ve Hudeybiye Anlaşmasının imzanlandığı bölgenin görülmesi ve dönüş yolunda deve çiftliğinin ziyaret edilmesi. Dileyenler deve sütünün tadına bakabilirler. Programımızı tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Dileyenler ibadet için Kabe’ye gidebilirler. Ulaşım bireysel olarak taksi ile sağlanacaktır.


12.GÜN
MEKKE

Dileyen misafirlerimizle gece saat 04.00’de otelimizden Peygamber efendimize ilk vahyin geldiği Cebel-i Nur’a hareket. Peygamberimiz Cebrail as. ile ilk defa burada görüşmüş ve Kuran-ı Kerim’in ilk ayetleri burada nazil olmuştur. Dağın zirvesinde bulunan mağara Hira Mağarasıdır. Yaklaşık 50 dk lık dik ve yorucu bir tırmanışla ulaşılabilmektedir. Dileyen misafirlerimiz sabah namazını zirvede kılabilirler. (WC ve Abdest alacak yer yoktur.) Zor ve yorucu bir programdır. Belirtilen saatte aracımızla buluşma ve otelimize dönüş sabah kahvaltısı ve dinlenme. Öğlen saat 12.00 de otelimizden ayrılış ve Cidde’ye hareket. Panoramik Cidde Turumuz başlıyoruz. İlk Durağımız Al – Balad yani eski şehir. Al-Balad, Cidde'nin tarihi bölgesidir. Balad, kelimenin tam anlamıyla "Kasaba" olarak tercüme edilebilir. Al-Balad, 7. yüzyılda kurulmuş ve yıllarca Cidde’nin merkezi olmuştur. Burada Hz Havva Validemizin Kabrini ziyaret etme şansı buluyoruz. Ardından Kısas Mescid’inin görülmesi. Belirtilen saatte toplanma ve Havalimanına hareket. Suudi Arabistan Havayolları ile 17.30 da İstanbul’a hareket. 21.35 Sularında İstanbul havalimanına varış ve keyifli turumuzun sonu.


2.GÜN
BANGKOK

Rahat ve güvenli uçuşumuzun ardından yerel saat ile 13.40’da Bangkok Havalimanı’na varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Otele hareket ve konaklama.


3.GÜN
BANGKOK – ŞEHİR TURU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Bangkok şehir turumuz için otelden hareket. Tayland nufununun yuzde beslik kismini olusturan Musluman toplumunu yakindan tanimak icin ilk duragimiz 1954 yılında inşaatına başlanan , yaklaşık 20 donum arazi uzerinde , 3000 kisinin ayni anda namaz kilabilecegi Tayland Islam Merkezini ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardindan ikinci duragimiz Tayland’ın Osmanlı Devleti Aliye nişanesi taşıyan Bang Uthit Cami olacaktir. Sultan 2. Abdülhamid döneminde uygulanan ittihat-ı İslam siyaseti çerçevesinde Osmanlı’dan haberdar olan ve hilafete bağlılıklarını ifade eden Tayland Müslümanları eski adi ile Siam Krallığı İslam’a ve hilafete bağlılıklarını yineleme adına Sultan ve halife ikinci Abdülhamid’den bir nişan talep ederler. Bu talebe istinaden Sultan 2. Abdülhamid tarafindan Siam Kralligina Devleti i Aliye arması gonderir ve bu nisan Bang Uthit caminde tüm ihtisami ile günümüze kadar muhafaza edilmistir. Bangkok gezilecek yerler listemizde Kral Rama tarafından inşa edilen Wat Arun ( Şafak Tapınağı), Wat Traimit (Altın Buda Heykeli ) ardından dünyanın bir çok metropolünde görmek mümkün olan ancak en ünlülerinden biri olan Bangkok Çin Mahallesini geziyoruz.  Tayland sokak lezzetlerini tadabileceğimiz sokak lezzetleri durağımızın ardından otelimize hareket ediyoruz.


4.GÜN
BANGKOK - KANCHANABURI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra ‘’Yüzen Çarşı & Kwai Köprüsü” turumuz için otelden hareket. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca taninmiş Siam İkizlerinin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içerideki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarsı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız . Yüzen çarşının kapanmasına istinaden filmlere konu olmuş Kwai Küprüsünü görmek için Kanchanaburiye hareket ediyoruz, Köprü, işgalci Japon kuvvetleri tarafından inşa edilen Burma-Tayland demiryolunun bir parçasıydı. Yapımında müttefik kuvvetler savaş esirlerinin ve yerel halkın kullanıldığı demiryolu inşası sırasında yüz binden fazla insan hastalık ve işkenceden dolayı hayatını kaybetti. Bu yüzden de bu hat günümüzde Ölüm Demiryolu (Death Railway) olarak bilinmektedir. Gezimizin bitiminde Bangkok’a donuyoruz. Geceleme otelimizde.


5.GÜN
BANGKOK – KUALA LUMPUR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Odalarımızın boşaltılması. Check out işlemlerinin ardından Kuala Lumpur uçuşumuz icin havalimanina hareket. Pasaport ve check in islemlerinin ardindan Malezya’nin baskenti Kuala Lumpur’a ucuyoruz. Yaklasik 2.5 saat surececek ucusumuzun ardindan Kuala Lumpur’a varis. Pasaport ve bagaj ismelerinin ardindan ozel otobusumuz ile sehir turumuz icin hareket. Ilk duragimuz şehrin simgesi Petronas İkiz Kuleleri. Sabah saat 8.30’da ziyaretçi kabul eden bu kulenin 44. Katındaki kuleleri bağlayan Skybridge ve çıkılabilecek en yüksek kat olan 88. Katına çıkmak isteyen misafirlerimiz özel yapılmış hızda asansörüyle 170 metreyi birkaç dakika içinde 88. kata çıkıp tüm şehri buradan seyredip fotoğraflayabilirler. Kulelere çıkmak arzusunda olmayan misafirlerimiz ise İkiz Kulelerin önünde fotoğraf çekebilir, Suria KLCC Alış veriş merkezinde vakit geçirebilir, yılın her sezonu indirim uygulayan mağazalardan uygun fiyata alış-veriş yapabilirler.. Cuma namazı için Ulusal Cami’ye hareket ediyoruz. Namaz molasından sonra Kuala Lumpur Merdeka (Özgürlük) Meydanına doğru ilerliyoruz. Ulusal Müze, Kuala Lumpur Şehir Galerisi,Sultan Abdul Samad Binası ve İslam Sanat Kitaplarının yer aldığı Kütüphanesi ve 7000’de fazla esere ev sahipliği yapan İslam Sanat Müzesine geziyoruz. Öne çıkan özellikler arasında, Hindistan’daki Tac Mahal, Mekke’deki Mescid-i Haram’ın ve Özbekistan’daki Emir Timur Mozolesi gibi ünlü binaların reprodüksiyonlarının sergilendiği İslam Mimarisi Galerisine hayran kalacaksınız. Şehir galerisinin ardından Kualalumpur’un en önemli Hindu tapınağı Sri Mahamariamman tapınağını geziyoruz ve tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz.


6.GÜN
KUALA LUMPUR – BATU CAVES – KUALA LUMPUR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Hindular için kutsal olan Batu Mağaralarını görmek için otelimizden hareket ediyoruz. Kuala Lumpur’un 15 km kuzeyinde yer alan Batu Mağarası, dünyanın en büyük Hindu mağara tapınağı olarak geçiyor. Yer seviyesinden Yaklaşık 100 metre yüksekte, 400 milyon yaşındaki dik kireç taşı kayalıklarının içerisindeki mağara kompleksi, Temple Cave, Dark Cave ve Art Gallery Cave olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Dünyanın en büyük heykeli olan 43 metre yüksekliğindeki Lord Murugan heykeli, Batu Mağarasının önünde yükseliyor. Batu Caves turumuzun ardından dünyanın en büyük açık alan kuş parkına gidiyoruz. Hornbiller, tavuskuşları ve birçok farklı kuş türünün eşliğinde bu büyük parkı geziyor, çıkışta istersek maymunları besliyoruz. Geceleme otelinizde.


7.GÜN
PUTRAJAYA - SHAH ALAM – KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltısının ardindan Selangor Eyaletinin başkenti olan Shah Alam şehrine hareket ediyoruz. 1988 yılında açılan, ve 4 minaresiyle görenleri kendisine hayran bırakan , Malezyanin en buyuk , Guney Dogu Asya’nin ise en ikinci en buyuk camii olan Sultan Salahuddin Aziz Shah Camisini ziyaret ediyoruz. Mavi renkte insaa edilen kubbesi sebebiyle Sultanahmet Camiinin turistler tarafından söylenildiği gibi ‘Blue Mosque’ (Mavi Cami) olarak da anılmaktadır. Tur boyunca nehrin kenarında yer alan yerel ve tarihi Malay evlerini görüyoruz. Shah Alam turumuzun ardından Malezya’nın gelecekteki başkenti olan Putrajaya’ya doğru hareket ediyoruz. Putrajaya şehri Malezya’nın mimarisini özenle hazırlayıp, gelecekte başkenti Kuala Lumpur’dan tamamen bu şehre aktaracağı en düzenli şehridir. Şehir turu başlangıcımızda, her biri farklı bir ülkeden alınmış simgesel köprülerin şehri süslediğini gözlemliyor, bir tanesinde durup fotoğraf çekiliyoruz. Malezya Turizm Bakanı’nın da dediği gibi, dünyanın her özel simgesel köprülerini görmek için sadece bu şehre gelmeniz yeterli. Daha sonra PICC’ ne çıkıp şehre tepeden bakıyoruz. Buradan sonraki durağımız Putrajaya Camii. İç ve dış mimarisinde ağırlıkla pembe renk kullanılan bu camii açılmış bir çiçeği andırırken aynı zamanda Pembe Camii olarakta adlandırılır. Putra Meydanı’nda biraz dinlendikten sonra, 2009’da açılan Tuanku Mizan Zainal Abidin Camii’ne gidiyoruz.Bu camiinin yeri ve mimarisi kendini diğer camilerden farklı kılar. 6000 ton paslanmaz çelikten inşa edilen camide sesler yankı yapmaz. Camii göl kenarında, arka tarafında ise şeriat mahkemesi vardır. İçerde namaz kıldığınızda bir tarafa selam verdiğinizde gölü, diğer tarafınıza selam verdiğinizde ise mahkemeyi görürsünüz. Mimarinin özellikle bu ikisinin arasına inşa edilmesinin sebebi ise hem dünyayı hem ahireti hatırlatma amaçlıdır. Putrajaya’dan Kuala Lumpur’a 45 dk süren bir yolculuk sonunda varıyor Turumuzun otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.


8.GÜN
KUALA LUMPUR- MALAKKA – JOHOR BAHRU

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması. Check out islemlerinin ardindan ozel otobusumuz ile Singapur’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde UNESCO dünya Miras listesinde yer alan tarihi Malakka sehrini ziyaret ediyoruz. Ilk duragimiz bölgenin en ihtişamlı camisi Malakka Camisi olacaktir. Bu cami, uzakdoğunun tarihi ticari açıdan en stratejik bölgesi olan Malacca boğazının kenarında yer alır. Turumuza A’famosa kalesinde Malezya’nın nasıl sırasıyla Japon, Portekiz, Hollanda ve İngiliz kolonisine girdiğini, Malezya’yı almak için nasıl birbirleri ile savaştıklarını rehberimizden dinliyor, bölgeye hâkim olmak isteyen bu her ülkenin Malezya’da bıraktığı farklı kültür ve izleri görmek için Stadhuys ve St. Paul Kilisesi’ne gidiyoruz. Konuklarımızdan arzu edenler meydanda bulunan Trishaw ismi verilen süslü-yöresel bisiklet-araba tarzındaki araçlarla cüzi bir miktar karşılığında, Malay müzikleri dinleyerek kısa şehir turu yapabilirler. Melaka’da Çinli nüfusun yoğun olması nedeniyle Nyonya (baba) kültürü hakimdir. Bu kültürü yakından tanımak için Baba & Nyonya Müzesi’ni ziyaret edip Çinlilerin yaşadığı JonkersWalt’a geçiyoruz. Dileyenler JonkersWalt’ın hemen yakınındaki ChengHoonTeng isimli Taoizm ve Konfiçyüs ilkelerinin ikisinin birden yerine getiren dünyadaki ender tapınaklardan birini ziyaret edebilir. Aynı zamanda, eski zamanlarda Çinliler’in güzellik uğruna giyindikleri tek parmak ayakkabılarını aile mesleği olarak idame ettirip halen üreten Nyonya One Finger Shoe mağazasını da ziyaret edebilirsiniz. Malakkaya turumuz küçük bir tekne turu ile devam ediyor. Tur boyunca nehrin kenarında yer alan yerel ve tarihi Malay evlerini görüyoruz. Turumuzun bitiminde Johor Bahru’ya hareket. Singapur sınırına en yakın kentte konaklama.


9.GÜN
JOHOR BAHRU - SİNGAPUR

Sabah kahvaltı sonrası otobüsümüzle Singapur sınırına hareket. Sınır geçişi yaya olarak yapılacaktır. Gerekli gümrük ve pasaport işlemlerinin arından Singapur’a varış ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Botanik Bahçesi, Orkide Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitiminde Singapur’un en ihtişamlı camii olan Masjid Sultan’a hareket. 1824 yılında Singapur’un ilk sultanı Sultan Huseyin tarafından yapımına başlanan cami 1932 yılında Singapur’un en eski mimarlık şirketi Denis Santry tarafından restore edilmiş ve bugünkü ihtişamlı yapısına kavuşturulmuştur. Masjid Sultan’da kılacağımız namazın ardından otelimize hareket.  Aksam saatlerinde Gece Safarisi için otelimizden hareket. Bu gezimizde dünyada ilk kurulmuş olan gece safarisi parkını trenle gezecek ve sponsor firmaların bakımlarını üstlendikleri, alsan, kaplan, fil, ve daha pek çok vahşi hayvani, suni olarak yaratılmış doğal ortamlarında göreceğiz. Ayrıca suni olarak yaratılmış yağmur ormanları bölgesinden geçecek, gezinin bir bölümünde trenden inip, yürüyerek “leopar yolu” denen yürüyüş parkurunu gezecek, burada leopar, dev yarasa gibi canlıları çok yakından göreceğiz. Heyecan dolu bir aksam bizleri bekliyor. Tur bitiminde otelimize eğri donuyoruz.


— Seyahat sigortası (25 Euro)

— Programda dahil olarak belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri 

— Yurtdışı çıkış harcı bedeli

— Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

— Tekne Turu – Safari – Teleferik vb tüm harcamalar

ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, lokal Türkçe veya İngilizce rehberlik ile opere edilebilecektir. Son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilin de toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Diğer ülke vatandaşlarına uygulanan vize prosedürü için acentanızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 0.00₺'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

— Suudi Arabistan Hava Yolları ile İstanbul – Riyad - Bangkok / Singapur – Cidde – İstanbul parkurunda ekonomik sınıfı uçak bileti,

— Belirtilen otel kategorilerinde 10 Gece oda kahvaltı bazında konaklama,

— Yerel Hava Yolları ile Bangkok – Kuala Lumpur parkurunda ekonomik sınıf uçuşları (Bagaj 20 kg)

— Singapur – Kuala Lumpur parkurunda Özel otobüsümüz ile transfer

— Programda yazılı tum turlar

— Profesyonel türkçe rehberlik hizmetleri

—Türsab Zorunlu Mesleki Sigortası

— Havalimanı Vergileri

— Araç otopark Otoyol ve Köprü Ücretleri