Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı 5 Gece, 6 Gün 13 Nisan 2024 - 13 Nisan 2024 arası 1 tur
REHBER ÖMER KAPTAN EŞLİĞİNDE MISIR TURU
Tur Tarihi :13.04.2024 - 18.04.2024
Gidiş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK696 - 13.04.2024 00:40 - 13.04.2024 01:55
Dönüş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK703 - 18.04.2024 04:45 - 18.04.2024 08:40
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı : 1,735.00 $
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1490 $
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1490 $
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş : 195 $
2 - 6 Yaş : 1390 $
7 - 12 Yaş : 1440 $

1.GÜN
İSTANBUL – İSKENDERİYE

İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Türk Havayolları ile Mısır’ın İskenderiye şehrine hareket.


2.GÜN
İSKENDERİYE-KAHİRE

İskenderiye’ye varış. Pasaport Gümrük ve vize işlemlerinin ardından otobüsümüzle otele hareket ve konaklama Otelde erken alınan geç kahvaltının ardından, Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye’ye hareket. İskenderiye aynı zamanda turizm açısından Mısır’ın en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay kalesini geziyoruz. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesini ziyaret ediyoruz. İskenderiye Kütüphanesi’ni dışarıdan görüyor ve İskenderiye’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan Mısır’ın başkenti Kahire’ye hareket ediyoruz. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama.


3.GÜN
KAHİRE

Otelde alınan kahvaltının ardından, Kahire’ye hâkim bir tepede şehrin en güzel manzarasını sunan Kahire Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu tepede başta Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii haricinde Kalavun Camisi gibi birbirinden değerli tarihi yapıları görüyoruz. Ardından Mısır’daki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiini ziyaret ediyor etkileyici mimarisinin detaylarını fotoğraflıyoruz. Öğle molamız için Nil Nehri üzerinde açık büfe yemeğimizi alacağımız teknemize geçiyoruz. Öğleden sonraki gezimize dünyanın en etkileyici mezarlık alanlarından biri olan Kahire’nin ölüler şehrini ziyaret ederek İMAM ŞAFİİ hazretlerinin türbesini görüyoruz. Ardından Kahire’nin en önemli caddesi olan Muizz caddesine giderek tarihin farklı yüzyıllarına bizi taşıyan mimari eserleri sırasıyla inceliyoruz. Bu yapılar arasında birbirinden güzel Sebil-Küttaplar, Memluk Sultanlarına ait devasa Külliyeler, Osmanlı dönemine ait Türkçe Kitabeleri ile camiler ve hanlar bizleri bekliyor olacak. Muizz caddesine gezdikten sonra Kahire’nin tarihi Çarşısı olan Halil Çarşısı’nın görülmesi ve Hazreti Hüseyin’in başının gömüldüğü Hazreti Hüseyin camisinin ziyaret edilmesinin ardından Ezher Üniversitesini panoramik olarak görüyoruz. Programımızı tamamladıktan sonra otele dönüş akşam yemeği ve konaklama.


4.GÜN
KAHİRE-PİRAMİTLER

Otelde alacağımız kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) (Piramitlerin iç kısımlarına giriş ücretleri dâhil değildir) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi (Keops Piramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Ardından bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesi’ni geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Kahire Havalimanı’na hareket. Egyptair ile 1 saat süren uçuşumuzun ardından Mısır’ın en gizemli ve en romantik şehirlerinden biri olan Luxor Havalimanı’na varış. Otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.


5.GÜN
LUXOR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Luxor’da Krallar Vadisi & Hatşepşut tapınağı turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk ve tek kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe olduktan sonra bir kral gibi giyinen ve takma sakal kullanan Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra otele dönüş akşam yemeği ve konaklama. Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Karnak Tapınağını gezimizi tamamladıktan sonra otele dönüş akşam yemeği ve konaklama.


6.GÜN
LUXOR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağı’nı görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Karnak Tapınağını gezimizi tamamladıktan sonra Hurgada’ya hareket.


7.GÜN
HURGADA – İSTANBUL

Gece saat 02.00 de Havalimanına hareket. Uçağa yerleşme ve keyifli turumuzun sonu.


Gidiş-Dönüş Tarihleri
13.04.2024 - 18.04.2024
Kişi başı fiyat 1490 $
Single Farkı 245 $
7-12 Yaş Çocuk 1440 $
2-6 Yaş Çocuk 1390 $
0-2 Yaş Bebek 195 $
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Çok Önemli Notlar;

1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde

kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

2 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak

standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen

kabul etmiş sayılır.

3 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

4 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını

tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye

ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

5 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi

ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi

yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

6 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her

vakitte cami yada mescit imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri

yönlendirecektir.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Türk Havayolları ile İstanbul – İskenderiye – Hurgada – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

İç hat uçak bileti
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* ekonomik otelde 5 Gece konaklama

Sabah kahvaltıları

6 Akşam yemeği

Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

Profesyonel rehberlik hizmeti

Havalimanı ve Güvenlik vergileri

Yerel rehber hizmeti

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Mısır Piramitleri Genel Giriş - Kahire Müzesi giriş ücreti - Kayıtbay Kalesi giriş ücreti – Kahire Kalesi – Ölüler Şehri ve İmam Şafi Türbesi – Tolonoğlu Camii – Muizz Caddesi – Sultan Kalavun Mescidi – Hatşepşut tapınağı – Karnak – Luxor Krallar Vadisi Toplam Yaklaşık 150 USD dahil.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
Yurtdışı Çıkış Harcı
Yemeklerde alınan içecekler
Yerel Bahşişler 20 $ (Zorunlu Rehbere Ödenir)
Kişisel Harcamalar
Giza piramitleri giriş ücreti
Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
Vize Ücreti Kapıda 25 USD karşılığı alınmaktadır.

 

 

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 1490$'dan itibaren

Tur Tarihleri

04 2024
13 Nisan 2024

Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

İstanbul Havalimanı İskenderiye Havalimanı Ulaşım: Türk Hava Yolları Kalkış: 13.04.2024 00:40 Varış: 13.04.2024 01:55

Dönüş Bilgileri:

Hurgada Havalimanı İstanbul Havalimanı Ulaşım: Türk Hava Yolları Kalkış: 18.04.2024 04:45 Varış: 18.04.2024 08:40

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Türk Havayolları ile İstanbul – İskenderiye – Hurgada – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

İç hat uçak bileti
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* ekonomik otelde 5 Gece konaklama

Sabah kahvaltıları

5  Akşam yemeği

Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

Profesyonel rehberlik hizmeti

Havalimanı ve Güvenlik vergileri

Yerel rehber hizmeti

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Mısır Piramitleri Genel Giriş - Kahire Müzesi giriş ücreti - Kayıtbay Kalesi giriş ücreti – Kahire Kalesi – Ölüler Şehri ve İmam Şafi Türbesi – Tolonoğlu Camii – Muizz Caddesi – Sultan Kalavun Mescidi – Hatşepşut tapınağı – Karnak – Luxor Krallar Vadisi Toplam Yaklaşık 150 USD dahil.)