0 850 840 64 14
info@hunkarturizm.com

**SİZE ÖZEL TURLARIMIZ, SALGIN SONRASI MİSAFİRLERİMİZİN BEKLENTİLERİNE UYGUN OLARAK ÜLKELER ARASI ALINMIŞ SEYAHAT KURALLARI KAPSAMINDA SAĞLIKLI VE GÜVENLİ SEYAHAT EDEBİLECEĞİNİZ, KONTENJANI 8 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILMIŞ TURLARDIR

Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
İSTANBUL - BUDAPEŞTE

Gezimizin ilk günü kalkıştan 3 saat önce Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Macaristan’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından Budapeşte’ye varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Rehberimizle buluşma sonrası V.İ.P. aracımızla Budapeşte şehir merkezine hareket. Budapeşte şehir turumuzda: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Gülbaba Türbesi, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü görülecek yerler arasında. Ardından yapacağımız yemekli Tekne turunda Tuna’nın İncisini nehirden tanıyoruz. Keyifli turumuz sonrası otele transfer ve dinlenme. Akşam yemeği  ve konaklama Otelimizde.
KONAKLAMA: HUNGARİA CİTY HOTEL 4*, MERCURE HOTEL 4*VB.


2.GÜN
BUDAPEŞTE - ESTERGON - VISEGRAD - SZENTENDRE

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Budin’in 45 km. kuzeybatısında kendi adını taşıyan ırmağının Tuna ile birleştiği noktada, bir tepe üzerinde, bulunan kale şanlı kalemiz Estergon’a hareket. Eskiden başpiskoposluk merkezi olan Estergon’da Macar piskoposluk mahkemesi çalışır idi. Estergon Kalesi’nin kesin olarak Osmanlı hakimiyetine girmesi, Kanuni’nin düzenlediği 1543 seferi olmuştur. Estergon turumuz sonrası öğle yemeği için Visegrad kasabasında serbest zaman. Öğle yemeğimizin ardından Visegrad kalesini ziyaret edeceğiz. Kaleyi rehberimizin anlatımlarıyla panoramik olarak seyredeceğiz. Visegrad kalesi ve kasabası gezimizin ardından Macaristan’a ait ucuz hediyelik eşya ve yerel ürünleri bulup pazarlıkla alışveriş yapabileceğimiz Szentendre kasabasına gidiyoruz. Alışveriş sonrası Galiçya şehitliğini ziyaret edip kaybettiğimiz askerlerimizin anısına dualar edeceğiz. Gün boyunca yapacağımız ziyaretlerimizden sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
KONAKLAMA: HUNGARİA CİTY HOTEL 4*, MERCURE HOTEL 4*VB.
 


3.GÜN
BUDAPEŞTE - BRATİSLAVA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Slovakya Cumhuriyetinin başkenti Bratislava’ya hareket. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan, Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir çok sayıda festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bratislava şehir turumuzda  1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izlerini, mahzenleri ve kuleri ile meşhur Bratislava Kalesini, Gotik mimarisiyle şehrin en eski ve en büyük katedrali olan St.Martin katedralini, eski tarihi şehir’in orta çağı andıran sokaklarında bulunan heykelleri,  Grassalkovich  (Cumhurbaşkanlığı) sarayını ,Parlamento binasını ve Slovakya  Devlet Tiyatro Binasını gezip Bratislava turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeği, alışveriş ve kahve molasının ardından Budapeşte’ye hareket. Akşam saatlerinde varışımız sonrası tüm misafirlerimizin katılımıyla gideceğimiz yerel restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkaracağımız gece sonrası konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.
KONAKLAMA: HUNGARİA CİTY HOTEL 4*, MERCURE HOTEL 4*VB.


4.GÜN
BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından belirtilen saatte buluşma ve havalimanına Transfer. Pasaport, bilet ve check-in işlemleri sonrası İstanbul’a hareket. Keyifli turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    İstanbul / Budapeşte Gidiş ve Dönüş THY Ekonomi sınıfı  uçak biletleri
•    4* Otellerde 3 gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları (3 Adet)
•    Akşam yemekleri (3 Adet)
•    Tuna Nehri Tekne turu (Öğle yemekli)
•    Bratislava şehir turu
•    Bratislava Kalesi giriş ücreti
•    Visegrad & Szentedre & Estergon turu
•    Profesyonel rehberlik hizmeti
•    Tur boyunca kullanılacak Özel Araç ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Yerel rehber hizmeti
•    Otopark ve Check Point Ücretleri
•    Konaklama ve Şehir vergileri
•    Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yemeklerde alınacak içecekler
•    Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
•    Schengen Vize Ücreti (150€)
•    Programda belirtilmeyen müze ve ören yeri giriş ücretleri


Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 4 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 790€'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    İstanbul – Budapeşte Gidiş ve Dönüş THY Ekonomi sınıfı  uçak biletleri
•    4* Otellerde 3 gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları (3 Adet)
•    Akşam yemekleri (3 Adet)
•    Tuna Nehri Tekne turu (Öğle yemekli)
•    Bratislava şehir turu
•    Bratislava kalesi giriş ücreti
•    Visegrad & Szentedre & Estergon turu
•    Profesyonel rehberlik hizmeti
•    Tur boyunca kullanılacak Özel Araç ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Yerel rehber hizmeti
•    Otopark ve Check Point Ücretleri
•    Konaklama ve Şehir vergileri
•    Zorunlu Seyahat Sigortası