Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Tüm Tur Yorumları
Etiketler
Saruhan Nesibe
Merhaba Oldukça etkili bir hatıra bırakan, Fatih Hocamızla Kudüs Ziyareti'ndeki katkınız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Özellikle tur rehberi nev-i şahsına münhasır,müslüman,donanımlı disiplinli Türk Genci Mehmet Mücahid Bey için ayrıca çok teşekkür ederim. Mehmet Bey ziyaretimize çok anlam kattı. Tur görevlisi diğer bütün arkadaşlar da(otobüs şoförü dahil) ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiler. Şu an sadece,bu anlamlı ziyaretin tekrarını dileyebilirim. Tur boyunca kulaklık sisteminin kullanılması da güzel bir uygulamaydı. Seçilen otelin konumu ve şartları da oldukça yerindeydi. Bana göre tek sorun dönüşteki check-in işleminin önceden yapılamamış olmasıydı. Zira bütün bayanları iki yabancı erkek arasına yerleştirmişlerdi. Çok rahatsız olmamızdan dolayı,gruptaki arkadaşlarımızın eşleri bizimle yer değiştirmek durumunda kaldılar. Bu da bizim için ayrıca sıkıntıya sebep oldu. Umarım bir dahaki seyahatimizde bu konuya da dikkat edilir. Herşey için teşekkürler. Kolay gelsin.
07.09.2017 07:10
Meral Küçüktüfekçi
Merhaba; 11-15 mayıs 2017 tarihleri arasında Kudüs Ziyeretcilerden bir olarak şükranlarımı arz etmek istiyorum.Çok güzeldi..Tadı damağımızda kaldı. Kulaklık olması işimi çok kolaylaşırdı.Ses kalitesi vs. çok iyidi. Hatta yolu kaybeden arkadaşları bu sitem sayesinde gruba yetiştiler,buldular. Rehberiniz çok iyi di. Sizin aracılığınızla teşekkür etmek isteriz. Böyle bir Müslüman ve Türk vatandaşımızın,kardeşimiz rehberliğinde Kudüs 'ü tanımaktan onur duyduk.Bilgisi,birikimi,sabrı bizi hayran bıraktı. Böyle gençlerimizin olduğuna şahit olmak ziyadesi ile bizi memnun etti .Çok çok iyidi. Allah inşallah bu kardeşimizi hayırla mükafatlandırsın. Yanlız bir problem oldu ..Oda dönüş biletlerimizde koltuklar daha önceden ayarlanmadığından.. Tel avideki bilet kesenler tüm bayan arkadaşlarımızı iki yahudi erkeğin ortasına verdiler. Kendi vatandaşlarında dikkat ettim birbirinden bağımsız bayanları yan yana koymuşlardı..Gruptaki beyler ailerini bırakıp bizlerle yer değiştirdiler.Biraz o sıkıntı oldu..Sonuçda beylerde içkili yahudilerin arasında gelmek zorunda kaldılar.... Kısaca tadına doyamak. Çok teşekkür ederim.Mehmet Mücahid Ekinci (sanırım soyadı böyledi) bizim adımıza şükranlarımızı arz derseniz çok sevinim. Kolay gelsin
07.09.2017 07:12
AYTEN GULER
Mrh… Moral efm dinleyicisi olarak sizi takip ediyoruz… Mehmet fatih çıtlak hoca efendi ile gitmiş olduğumuz Kudüs gezisi (11.05.2017 /14.05.2017) Çok memnun kaldık Allah böyle güzel hizmetlerinizin devamını daha güzeliği ile devam ettirsin Rehberimiz Mehmet mücahit by ve fatih hocamla bilgi aktarımı o mekanlardan almamız gereken Çok önemli hatları ile bize aktarmaları samimi doğru anlatımları ile mükemmeldi…şimdiden Rehberinizle Mehmet mücahit by olursa her yıl olmaz ise 6 ayda bir kudus ziyaretimi niyetime Aldım ve çevremede bunu teşvikini yapmama vesile oldunuz…şimdiden çok teşekür ederim… Çalışmalarınızda başarılar… Ayten güler
07.09.2017 07:14
Zinnet Topçu
Mustafa bey merhaba, Uçağın gidiş geliş zamanlama çok iyiyiydi. İlk defa yemeksiz uçağa bindim ve şaşırdım çünkü yanımıza hiçbirşey almamıştık, yolculuk uzun olduğu için yemek olmadığını söyleseydiniz ona göre tedbirimizi alırdık.( Diğer gelenlerde aynı fikirdeydi ). 11 kişi olmamız harikaydı ,zaten bizim dindar kesim insanlarıyla gitmek ayrı bir kazanç. Hepsi gezmeyi bilen dakik kibar ,memnuniyet bilen insanlardı ,hepimizi akraba sananlar bile oldu . Otobüse binip Mehmet bey programdan bahsetti , bir tanesi sırf bahçeyi görmek için geldiğini söyledi ve programda olmadığını öğrenince çok üzülmüştü, Mehmet bey bahçenin açık olduğunu söyledi(emin olmamakla beraber), aramızda durumu nasıl nazikçe tartışıp orta yol bulmaya çalıştığımızı görünce grubun notonu verdi ve bir şekilde hallediriz dedi. Telefon alışverişinde de bizim için piyasadan fiyat aldı böylece fikir edindik ve avm de oyalanmadık( grubun samimiyeti sebebiyle ilgilendi son gün daira da grup halinde tel alışverişini hallettik). Emirates mall gezisini sözbirliği yaparak programdan çıkardık. İlk gün diğer turların( ets ler filan) acil otele giriş yapmak için can attıklarını söyledi ancak bizim grup tam tersini düşünüyordu( önceki hünkar turları da). Otele giriş yapana kadar yol üstündeki bir yer de eklenip programın kalan kısmı rahatlatılabilir(bundan sonrası için). Medina jumeriah çarşısı bu sırada çok rahat gezilebilirdi hem de dinlendirici olurdu ,daha sonra herkes kendi imkanıyla gitmeye çalıştı .
07.09.2017 07:18
Mesut Toraman
17-21 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen İtalya Turu’na iştirak ettik.İspanya seyahatimizde olduğu gibi, bu gezimizden de çok memnun bir şekilde geri döndük. İtalya’nın binlerce yıllık tarihi geçmişini; Ortaçağ ve Rönesans dönemlerde kurulmuş otantik şehirlerini, muhafaza edilmiş tarihi dokusunu gördük.Vezüv yanardağı eteklerinde kurulmuş Pompei şehri’nin 2000 yıl önce yaşadığı felaket, ibret almamız için bizleri bekliyordu.. Rehberimiz Murat KANCA kardeşimiz bize sadece tarihi eserleri değil, İtalyanların günlük hayatları, içinde bulundukları sosyal/ekonomik durumlar hakkında da çok değerli bilgiler aktardı.Bizi bir an olsun yalnız bırakmadı, namaz kılacağımız yerleri ve yemeklerimizi organize etti, kendi memleketimizde geziyormuş gibi hiçbir problem yaşatmadan bizi misafir etti,Bundan önceki gezimizde olduğu gibi çok güzel hatıralar ve yol arkadaşlarımızın dostlukları ile geri döndük. Bu güzel organizasyon için Hünkar Turizm yetkililerine ve Rehberimiz Murat Kanca'ya çok teşekkür ederiz.
07.09.2017 09:25
Nurhan Arıcı
Merhaba, Mayıs ayındaki Klasik İtalya Turunuza katılmıştım.Bilgi almak için aradığım ilk günden itibaren tur bitene kadar (hatta sonrasında da) hep firmanızla iletişim halindeydim. Firma vizyonu, vize işlemleri , tur programı hatta katılımcı portföyü vb her konuda sık sık arayıp bilgilendirme yapıldı. Tur esnasında da gezimizin nasıl geçtiği memnuniyet durumumuz hakkında bizlerle iletişime geçilmesi gayet güzeldi.Gezimizin nasıl geçtiğine gelirsek; çok keyifliydi, yanlız katıldığım halde sanki yıllardır tanıdığım arkadaşlarla birlikte katılmış gibi samimi bi havada gecti . Oteller şehir merkeze biraz uzak ama gayet temiz ve rahattı.Genel anlamda programda aksama yada sorun çıkmadı ufak tefek sorunalrda ise Rehberimiz gayet çözüm odaklı olduğundan bi sıkıntı yaşanmadı.Hatta ilk gün programda olmamasına rağmen Vatikan ziyareti yaptırması , 'Sezarın öldürüldüğü yer programda varmı' diye sorduğumuz için araç güzergahını değiştirerek araçtan da olsa orayı görmemizi sağlaması gibi güzel jestleri oldu.Helal yemek konusunda da program boyunca et ikramı olmayacak dendi ama bir yada iki kez ( yemediğim için tam hatırlayamıyorum) et ikramı oldu , rehberimiz helal kesim yiyebilirsiniz dedi ama İtalya gibi bi ülkede, sıradan bi restoranda nasıl helal kesim et bulunabildiğine dair hiç bilgi verilmedi (bildiğim kadarıyla Avrupa'nın büyük kısmında elektroşok yöntemiyle kesim yapılmakta, bu da helallik noktasında şüphe oluşturan bir durum). Sonuç olarak son yazdıkalrım dışında genel anlamda memnun kaldığım bi gezi oldu. Aynı hassasiyeti paylaştığım bi grupla gezmiş olmak artı bi durumdu.Oldukça keyifli bu gezi için ve bundan sonrada devam edecek güzel arkadaşlıklara vesile olduğu için de ayrıca Hünkar Tur'a teşekkür ederim.:)
07.09.2017 09:28
Merve Erbaş
Hayırlı sabahlar Sayın İlgililer, 20-23.07.2017 tarihli Kudüs ziyaretimizi gerçekleştirdik Allah’ın izni ile. Güzel bir ziyaret oldu. Gerek firma, gerek rehberimiz Muhammed Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir zamanda Kudüs’e gidilmez diye bir yanılgıya kapılmayın lütfen. Gerçekten ekranlardan görüldüğü gibi değil. Biraz daha güvenli bölgede çok rahat ibadetinizi yapmaya hiç bir mani yok. Bunun ısrarla altını çiziyorum ; çünkü tura tek başına katılan bir bayanım. Burdan gidene kadar Türk, gidince Filistinli oluyorsunuz. Oradaki atmosferi yaşadıktan sonra Allah yüreklere bir sekinet indiriyor. Filistinli mücahidelerimizi görünce Rabbim bütün korkuyu alıyor kalplerden. Hatta geri dönmek inanın çok zor geliyor. Kalbinizin ritmi değişiyor sanki . Aksamız için atıyor adeta L.Türkleri çok ama çok seviyorlar ve her fırsatta şükranlarını dile getiriyorlar. Lütfen bu övgülere layık olalım. Bu güzelliği anlatacak bir dünya kelamım yok maalesef. Allah rızası için aksamızı yalnız bırakmayalım. Aksamıza giremedik büyük bir hasret var ama pişmanlık asla va asla yok elhamdülillah. Son olarak şunu da belirtmek isterim ki ; Hz. İbrahim (a.s) Cami’ne girerken maalesef birkaç x-rayden geçtik. Lütfen hassas davranalım ve sadece Aksamızı görmek için kafirin dedektöründen geçmeyelim. İnşaallah hasretimizi dindirecek muhabbetli kavuşma çok yakın. Emeği geçen herkeze bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Allah’a emanet olun.
07.09.2017 10:49
Yorum Yap
Yorum Yap