DUBAİ TURU HAKKINDA

Alışveriş ve turizm kenti Dubai, Birleşik Arap emirlikleri kurucu üyesi olmasının yanı sıra, 1930’da yaşanan ve dünyayı etkileyen ekonomik krizden çıkıp en hızlı büyüyen ülkeler arasında.

Şaşalı ihtişamı ile ziyaretçilerine farklı tur deneyimi yaşatan Dubai kentinin ilk yerleşimi 1799 tarihinde Beni Yas kabilesi tarafından yapıldığı iddia edilmektedir. Dubai'de alış veriş yapılacak yerler Dubai Mall ve Emirates Mall

Dubai arkasında bulunan Arap Çölü’ne bitişik olması ile beraber deniz kısmında tropikal iklimde yaşayan canlılar bulunmaktadır. Turlarımızda Dubai Jeep Safari Turu nda çölün eşsiz güzelliklerini sizlere sunmaktayız.

Dubai halkının %95’i Müslümandır. Yakın tarihte yapılmış olan görkemli camileri ve helal servis veren restoranları ile ibadetimizi yapabilmemiz açısından en uygun turlardandır.

Tarihi olarak Dubai ve Dubai Koyunun karşısında bulunan (Deyra o günlerde Dubai Kentinden ayrı bir yerleşimdir) Batı üreticilerini çeken önemli limanlara sahip olması sebebi ile Yeni kentin pek çok bankacılık ve finans merkezinin ana binası liman alanındadır. Dubai'de vergisiz altın ticareti yapılmaktadır. Dubai aynı zamanda bilgi ve finans teknolojileri, Gümrüksüz Bölgeler ile hizmet sanayisi merkezidir.

Burc El Arap dünyanın 7 yıldızlı olarak derecelendirilen tek oteli olarak bilinmektedir.

2013 Sevgililer gününde, Dubailand’de bulunan Dubai Mucize Bahçesi’nin açılışı yapılan Bahçe, bugün dünyanın en geniş çiçek bahçesi, sıcaklığın 40 °C’ ye yükseldiği yaz döneminde bahçe kapatılmaktadır. Bahçenin adı Mirecle Garden'dır