Kudüs Turu
Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
İSTANBUL – AKABE

İstanbul havalimanı dış hatlar terminalinde saat 18:00 de buluşma ve Türk Hava Yolları TK834  ile Ürdün - Akabe Kral Hüseyin havalimanına saat 20.50 de uçuş ve 23.45 de varış. Akabe Havalimanı çıkış işlemleri sonrasında alanda bizi bekleyen yerel rehberimiz ve özel otobüs ile Amman’a hareket ediyoruz. 


2.GÜN
AMMAN – LUT GÖLÜ – ERİHA – KUDÜS

Sabah namazının Ashab’ı Kehf Mescidinde kılınmasının ardından mağara ziyaret sonrası sabah kahvaltısı için yerel restorana gidiyoruz.
Kahvaltı sonrası Amman’dan Ürdün- Filistin sınırında gümrük işlemlerini tamamlayıp bizi karşılayacak olan Kudüs otobüsümüz ile Eriha şehrine hareket ediyoruz. Dünyanın en eski on bin yıllık yerleşim yerlerinden olan Eriha şehrinde Tecrübe Dağı’nı ve Yunan ortadoks  manastırını  fotoğraflama ve serbest zaman sonrası dönüş yolunda  Hz. Musa makamını ve külliyesini ziyaret. Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Kavminin helak olduğu, Sodom ve Gomora  şehirlerinin altında  kaldığı  Lut Gölü'nü (Ölü Deniz) otobüsten görme sonrası, Lut Gölü bölgesinin tanıtılması ve görülmesi.(Uzaktan tanıtım yapılacak olup, sahile inilmeyecektir.) Kudüs’e hareket ve otelimize transfer. Akşam ve yatsı namazları için Mescid-i Aksa’ya didiş dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.
 


3.GÜN
KUDÜS – ESKİ ŞEHİR

Otelde alınan kahvaltının ardından Kadim Kudüs sur içi eski şehir gezimize Şam Kapısından başlıyoruz. Çarşı içinden geçerek Pamukçular Kapısından  Mescid-i Aksâ Külliyesine ulaşıyor avlu içerisinde yer alan Kayıtbay Sebili’ni, Miracta Peygamberimizin, üzerinde göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taş etrafına inşa edilen Kubbetüs Sahra ve Mirac gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi, Kıble Mescidi, Kadim Mescid ve Mervan Mescidi ziyareti sonrası Yahudiler için yeryüzündeki en kutsal mekan olan Batı Duvarı ( Burak Duvarı )- Ağlama Duvarı ve Yahudi mahallesi, Ömer Meydanı, El Halil Kapısı, Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi göreceğiz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer(r.a.)’ın namaz kıldığı yerde yapılmış olan Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz ardından Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada Hristiyan inancına göre türbe ve Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını göreceğiz. Kıyamet kilisesi Golgota tepesi üzerinde kurulmuştur. Kilisenin dışında 1852 Kudüs için çıkarılan Osmanlı fermanı ilan edilince pencerede kalan tarihi merdiveni de göreceğiz. Kıyamet Kilisesi’nin  görülmesine müteakip  Kudüs otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.


4.GÜN
KUDÜS – EL HALİL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra  otelden hareket ve Sion Tepesinde  Hz.Davut  kabri ve külliyesi ve hemen üst tarafındaki Hz. İsa’nın havariyleriyle birlikte son akşam yemeği yediği mekanı ziyaret sonrası  EL Halil şehrine hareket. Burada Harem-i İbrahim içinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yâkup ve eşlerinin ve  Hz. Yusuf (A.S.) Peygamberin kabirlerini ziyaretin ardından Halhul kasabasına hareket. Hz. Yunus peygamberin makamı ziyaretine  müteakip Beytüllahim şehrine hareket ediyoruz. Kutsal Doğuş Kilisesi içinde kalan Hz. İsa (A.S.)’ın doğduğu yeri ve bitişiğinde yer alan Hz. Ömer Camisi’ni ziyaret sonrası Kudüs’e  Zeytin Dağı’na hareket. Zeytin Dağı’nda Rabiat’ul- Adeviyye’nin ve Selman-ı Farisi makamlarının ziyaret edilmesi ve panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa ve Kudüs hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molası sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.


5.GÜN
KUDÜS – AMMAN

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş  ve namaz sonrası  aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Otobüsümüzle sınır kapısından geçmek için Filistin- Ürdün  sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Sınırda geçiş işlemlerini tamamlayıp Ürdün topraklarına geçtikten sonra Hz. Yuşa ,Hz. Şuayb,  Osmanlı şehitliği olan Türk Salt Şehitliği ziyaretlerimizi tamamlayıp  akşam yemeği için yerel restorana geçiyoruz. Sonrasında  Akabe Havalimanına hareket. 


6.GÜN
AKABE – İSTANBUL

Akabe Kral Hüseyin havalimanına vardıktan sonra Havalimanında Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK834 sefer sayılı uçakla saat 00:40 İstanbul’a uçuş. Saat 04:50 İstanbul’a varış.  İstanbul’a hoş geldiniz.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR‣ Türk Hava Yolları ile İstanbul – Akabe- İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
‣ Türk Hava Yolları ile İstanbul’a iç hat ekonomi sınıfı uçak bileti
‣ Vize ücreti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ 4* otellerde 3 Gece Konaklama
‣ Dönüş Vergi Allenby sınır kapısında
‣ Sabah kahvaltıları
‣ Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
‣ Türkçe rehberlik
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ İlk gün yerel restoranda sabah kahvaltısı
‣ Son gün yerel restoranda akşam yemeği

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
‣ Şahsi harcamalar
‣ Öğle yemekleri
‣ Otel ekstraları
‣ Yurtdışı çıkış harcı
‣ Programda belirtilmeyen tur ve transferler
‣ Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler


GENEL ŞARTLAR
Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

‣    Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
‣    Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
‣    Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Hünkar Turizm misafirleri Hünkar Turizm sorumluluğundadır.
‣    Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
‣    Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
‣    Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
‣    Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Hünkar Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
‣    Hünkar Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
‣    Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Hünkar Turizm’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 
‣    Hünkar Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
‣    Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
‣    3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
‣    Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
‣    18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
‣    Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Hünkar Turizm sorumlu tutulamaz.
‣    Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
‣    Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
‣    Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
‣    Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
‣    Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için İsrail vizesi gerekmektedir.  Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.


 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 0.00₺'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETE DAHİL OLANLAR‣ Türk Hava Yolları ile İstanbul – Akabe- İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
‣ Türk Hava Yolları ile İstanbul’a iç hat ekonomi sınıfı uçak bileti
‣ Vize ücreti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ 4* otellerde 3 Gece Konaklama
‣ Dönüş Vergi Allenby sınır kapısında
‣ Sabah kahvaltıları
‣ Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
‣ Türkçe rehberlik
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ İlk gün yerel restoranda sabah kahvaltısı
‣ Son gün yerel restoranda akşam yemeği