Benelüx Paris Turları
BENELÜKS PARİS TURU (Paris Gidiş-Köln Dönüş)
tur günü 6 Gece 7 Gün
havayolu şirketi Türk Hava Yolları
1390.00 €başlayan fiyatlar
BENELÜKS PARİS TURU (Köln Gidiş-Paris Dönüş)
tur günü 6 Gece 7 Gün
havayolu şirketi Türk Hava Yolları
1290.00 €başlayan fiyatlar
BENELÜKS PARİS TURU (Köln Gidiş-Dönüş)
tur günü 6 Gece 7 Gün
havayolu şirketi Türk Hava Yolları
1390.00 €başlayan fiyatlar

BENELÜKS PARİS TURU HAKKINDA

Avrupa kıtasının ekonomik, politik, sosyal, kültürel ve doğası gibi güçlü yönleriyle karşınıza çıkan Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Paris bölgelerini temel almaktadır. Popüler ve en çok tercih edilen tur paketlerinden birisi de Benelüks Paris Turu’dur.

Brüksel şehri Nüfusunun % 30’unu komşu ve diğer ülkelerden aldığı göçlerden oluşmaktadır. Bu özelliği ile İstanbul şehrimize benzetilmekte olan Brüksel’de Yaklaşık olarak 100 bin Türk’ün yaşamakta ve çoğunluğunu trajikomik bir şekilde Afyon ilimize bağlı Emirdağ ilçesinden göçmüş halkımız oluşturmaktadır. Hatırı sayılır çoğunlukta olan bu nüfus sayısı haliyle Camilerimizi ve geleneksel lezzetlerimize helal ürün satan restoranlara kolayca ulaşmamızı sağlamaktadır.

Avrupa birliğinin ana kurumlarına ev sahipliği yapması ve Belçika’nın başkenti olması sebebiyle önemli derecede politik konuma sahiptir. Avrupa Kültür Başkenti Alzette, Petrussa nehirleri üzerine kurulu eşsiz doğası ve eşsiz mimari tarihi bir arada tutan Lüksemburg, 500-600 bin nüfusu ile dünyada ekonomide en sıralarda yüz ölücümü olarak son sıralarda yerini almaktadır.  Dükler sarayı ve Lüksemburg kalesi görülmesi gereken önemli yapılardandır. kurulduğu Roma döneminden günümüze kadar gelen en büyük ve ayakta kalan dükalık olması nedeniyle stratejik önemini kanıtlamaktadır.

Geçmişte yaşanmış olan her iki dünya savaşında da tarafsız olarak rol alan Lüksemburg savaşların bitmesiyle Belçika ve Hollanda ülkeleriyle İktisat ve Gümrük birliği Benelüks oluşumunu kurmuştur. Amsterdam 17. Yüzyıldan günümüze kadar gelmiş mimari yapıları, dans eden evleri, şehrin kalbinin attığı dam meydanı, su kanalları, Rjiks Müzesi ve Van Gogh Müzesi ile ziyaretçilerini tarifsiz bir tur yaşatmaktadır.