EN UYGUN FİYATLI İSKANDİNAVYA TURU HAKKINDA

İskandinavya Turu  Kopenhag, Oslo, Stockholm gibi önemli şehirleri ziyaret edilmektedir. Kopenhag Yaklaşık olarak 1100 yıllarında keşf edilmiş, önemli ticaret liman kentine dönüşmüş şehirlerdendir. 1200’lü yıllarda kurulan Malmö şehri 665 bin nüfusa sahiptir.

Nüfusun %15’lik kısmını Müslümanların oluşturduğu resmi kayıtlar ile bildirilmektedir. Malmö de yaşadığı tahmin edilen bir inanışa göre deprem tanrısı olarak kabul edilen Poseidon heykeli bu şehirde bulunmaktadır.

Oslo da bulunan doğaüstü güzelliklerin eşliğinde Flamdan başlayan Dünyanın en büyük Fyordu olan Sogne Fjord turu turumuzun önemli bölümünü oluşturmaktadır. İskandinavya bölgesi yakın tarihte keşfedilmesi sebebiyle kara ulaşımı henüz yaygınlaşmış olsa da yerel halk deniz yoluyla seyahat etmeye sosyalleşmeye deniz yolu ile yapmaya daha alşkındır.

Stockholm şehir turunda, bilim adamı Alfred Nobel’in Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Binası, Ulusal Tiyatro Binası, Eski Borsa Binası gezinin önemli bölümlerini oluşturmaktadır. Tarih boyunca denizcilikle ekonomisi güçlenmiş olan İskandinavya bölgesinde, Deniz aşırı yaptıkları savaşları ve saldırıları ile bilinen Vikingler ve Denizcilik faaliyetlerinden günümüze gelen mimari ve sosyo-kültürel tarihi eserleri ile farklı kültürleri tanımaktayız.