Kıbrıs Turu
Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
İSTANBUL – LEFKOŞA

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 05:30  da Pegasus Havayolları   kontuarı önünde buluşma sonrası bilet ve bagaj işlemlerinin ardından PC 1912 Sefer sayılı uçuşu ile  saat 08:00’de Lefkoşa’ya uçuş. Yerel saat ile 09:20’de Lefkoşe Ercan Havalimanına varış. Pasaport ve giriş işlemlerimizin ardından grubumuzun karşılaması bizleri bekleyen otobüsümüz ile rehberimizin eşliğinde ilk durağımız Kırklar Türbesi M.S 7. Yüzyılda Kıbrıs adasına yapılan İslam Akınlarında şehit olan 40 sahabenin kabirlerinin bulunduğu türbeyi ziyaret ediyoruz maneviyat yüklü bu ziyaretimizle turumuza yoğun duygular içinde devam ederek, Kırklar Türbesi ziyareti. M.S 7. Yüzyılda Kıbrıs adasına yapılan İslam Akınlarında şehit olan 40 sahabenin kabirlerinin bulunduğu türbe ziyaretimiz sonrası Lefkoşa’ya hareket.
İlk olarak, 1974 yılında şehit olan 330 şehidimizi ziyaret etmek üzere Boğaz şehitliğine gidiyoruz. Ardından, Barbarlık Müzesini ziyaret ediyoruz. Tabib Binbaşı Nihat İlhanın eşinin ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev olan müzeyi ziyaret ettikten sonra panoramik olarak Yeşil hattı görüyoruz. Turumuzun devamında Lefkoşa Surlar içi gezisi olacak. Anıtsal Girne Kapısında otobüsümüzden inerek gezimize yürüyüşle devam ediyoruz. İlk olarak Kıbrıs Türk Tarih Kültür ve Milli Mücadele Müzesini geziyoruz. Ardından, Kıbrıs Mevlevihanesi, Samanbahçe Evleri, Sarayönü Meydanı, Dikilitaş, Arasta Çarşını ikiye ayıran Lokmacı Sınır Kapısını görerek gezimizi tamamlıyor ve Büyük Handa serbest zaman veriyoruz. Verilen saatte toplanıp otobüsümüzle Lefkoşa’daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 


2.GÜN
GAZİ MAĞUSA - KAPALI MARAŞ

Sabah kahvaltısı sonrası  Gazi Mağusa  şehir turumuz için otobüse yerleşiyoruz. Tarihi Mağusa surlar içi gezimizd; Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı, Venedik Sarayı, 28 Mehmet Çelebi’nin kabri görülecek yerler arasında. 1974 yılında Kıbrıs Barış harekatında Türk hakimiyetine giren Kapalı Maraş’ı geziyoruz. Hayalet Şehir görüntüsüyle etkileyici bir yerleşim yeri olan bölge, bir zamanların en büyük eğlence ve gözde tatil merkezi idi. Buradaki gezimizde Bilal Ağa Vakfına ait 1813 yılında yapılmış olan mescit ve binaları da ziyaret ediyoruz. Tarihi Mağusa surlar içi gezimizde, Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı, Venedik Sarayı, tarihi cümbez ağacı  görülecek yerler arasında. Kutup Osman Türbesinin,  Kıbrıs - Çanakkale Şehitleri anıtı  ziyaretleri.  Mağusa bölgesindeki Şehitlik Köyleri gezisi ile turumuza devam ediyoruz. Atlılar,  Muratağa, Sandallar köylerinde yaşayan 126 masum halkın 1974 yılında EOKA örgütü tarafından katledilişinin hazin hikayesi ve müzeye çevrilen köy ilkokulu ziyareti sizleri derinden etkileyecektir.  Sonrasında otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 


3.GÜN
GİRNE- LEFKE- LEFKOŞA - İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası  çıkış işlemlerimizi yaparak   eşyalarımızla birlikte  otobüse geçiyoruz. İlk önce Girne’de Hz. Ömer Komutan Türbesi ziyareti, 1974 Çıkarma harekatının gerçekleştirildiği Karaoğlanoğlu Bölgesi gezisi. Gemi müze, Gazi Helikopter, Barış ve Özgürlük müzesi, açık Hava Müzesi ve Şehitlik sonrası  Güzelyurt – Lefke   yolundan devam ederek  Anamur’dan deniz altından borular ile ulaştırılan asrın projesi olarak tarihe geçen  Geçit köy barajında hatıra fotoğrafı çekimi.  Kıbrıs’ın en batısına yol alıyoruz bir yanımız masmavi deniz bir yanımız yem yeşil narenciye bahçeleri ile Güzelyurt bizi karşılıyor, ilk durağımız, Türkiye’nin İlk Hava Şehidi Cengiz Topel Anıtı, Şehidimizin anıtını ve  müzesini ziyaret ediyoruz, CMC maden şirketinin adamıza bıraktığı ve halen etkileri devam eden maden alanı ve etkilerini rehberimizin anlatımlarıyla öğreniyoruz. Tarihin izlerini ilk günkü gibi koruyan Osmanlı kasabası Lefke’ye geçiyoruz  buradaki tarihi konaklar cumbalı evler bizi eski günlere götürüyor, Kıbrıs ile bütünleşmiş Lefke’nin en önemli değeri olan Şeyh Nazım Kibrisi efendi dergahı ve kabrini ziyaret ediyoruz, dergahta yapacağımız sohbetler sonrasında Lefkoşa ilçesinde bulunan Jumbo Alışveriş  Merkezine doğru hareket ediyoruz. Havalimanı öncesi alışveriş molamızı tamamladıktan sonra Ercan Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerimizin ardında PC 1925  sefer sayılı uçuşu ile saat  22:20’de İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile  23:55’de Sabiha Gökçen havalimanına varış.  Hoşgeldiniz…


Kıbrıs Uçuşları Hakkında
Değerli misafirimiz,
KKTC'ye seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere fotoğraflı yeni çipli kimlik kartı olması zorunludur. Resmi otoritelerin kararı doğrultusunda, fotoğraf bulunmayan kimlik kartına sahip misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
‣ Pegasus Havayolları ile İstanbul-Ercan / Ercan- İstanbul  ekonomi  sınıf uçak bileti ücreti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ Otelde 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
‣ Yurtdışı çıkış harcı (Kimlikle Çıkışlarda Ödenmez)
‣ Otel ekstraları ve şahsi harcamalar
‣ Programda belirtilmeyen tur ve transferler
‣ Tur Esnasında Öğlen Yemekleri
‣ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri


ÇOK ÖNEMLİ NOTLAR
1 – Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür. 
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 
9 – Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10 – Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11 – Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.


GENEL ŞARTLAR
Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

‣Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
‣Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
‣Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Acentamız misafirleri Acentamız sorumluluğundadır.
‣Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
‣Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
‣Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
‣Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Acentamız’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
‣Acentamız geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
‣Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Acentamız’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 
‣Acentamız; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
‣Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
‣3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
‣Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
‣18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
‣Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz.
‣Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
‣Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
‣Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
‣Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
‣Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Yeni kimlik kartı ile giriş yapılmaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 0.00₺'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

‣ Pegasus Havayolları ile İstanbul-Ercan / Ercan- İstanbul  ekonomi  sınıf uçak bileti ücreti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ Otelde 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti