Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı 6 Gece, 7 Gün 15 Haziran 2024 - 01 Temmuz 2024 arası 2 tur
BENELÜKS PARİS TURU (Köln Gidiş-Dönüş)
Tur Tarihi :15.06.2024 - 21.06.2024
Gidiş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK1673 - 15.06.2024 11:40 - 15.06.2024 14:05
Dönüş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK1676 - 21.06.2024 19:45 - 21.06.2024 23:55
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı : 1,740.00 €
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1290 €
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1290 €
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş : 250 €
2 - 6 Yaş : 1190 €
7 - 12 Yaş : 1240 €
Tur Tarihi :01.07.2024 - 07.07.2024
Gidiş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK1673 - 01.07.2024 11:40 - 01.07.2024 14:05
Dönüş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK1676 - 07.07.2024 19:45 - 07.07.2024 23:55
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı : 1,740.00 €
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1290 €
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1290 €
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş : 250 €
2 - 6 Yaş : 1190 €
7 - 12 Yaş : 1240 €

1.GÜN
İstanbul - Köln – Luxemburg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Köln’e hareket. Varışımızın ardından havalimanından ayrılıyor ve Köln şehir merkezine hareket ediyoruz yapacağımız şehir turunda: Köln’ü kuşbakışı izleyeceğimiz mimari tasarımı ile dikkat çeken Köln Triangle, Tarihi Hohenzollern Köprüsü,  Unesco Dünya mirası listesinde bulunan tamamlanması 632 yıl sürmüş tarihi Köln Katedrali, şehre farklı bir silüet kazandıran Ren Nehri, Kolumba Müzesi, Eski Belediye Binası ve Osmanlı mimarisinin örneklerinden olan yapımında yoğun uğraş verilen Ditip Merkez Camii bulunmaktadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Lüksemburg‘a hareket ediyoruz.Dünyanın Dükalıkla yönetilen tek bağımsız ülkesi olan Lüksemburg’da görülecek yerler arasında: Kentin üzerine kurulu olduğu Petrus Vadisi , Vitraylarıyla adından söz ettiren Katedral,  Önceleri Belediye Binası iken sonrasında Saraya çevrilen Dük Sarayı bulunmaktadır. Lüksemburg’da vereceğimiz akşam yemeğinin ardından yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Fransa’nın Sanayi Şehri Metz’e hareket konaklayacağımız otele transfer ve konaklama otelimizde


2.GÜN
Lüksemburg – Paris

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Paris’e hareket Öğle saatlerinde Paris’e varış.  Paris islam Kültür Merkezinin görülmesi ve öğle namazı için serbest zaman. Sonrasında Paris şehrinin harikalarını keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız şehrin ve Fransa’nın adeta sembolü olan Eyfel kulesi. 1889 Yılında düzenlenen dünya fuarı için yapılan 330 mt yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra muhteşem Paris şehri manzarasını izliyoruz.Eyf Serbest zamanın ardından rehberimizin berlirleyeceği saatte toplanma.Akşam yemeği ve konaklama.


3.GÜN
Paris (Seine Nehri -Notre Dame Katedrali-Ressamlar Tepesi-Sacre Cour)

Otelde alınan kahvaltı sonrası gün boyu Paris şehrinin harikalarını keşfe çıkıyoruz. Paris şehrinin tarihte ilk kurulduğu yer olan Seine Nehri Gezisi’ne çıkıyoruz.Tekne gezisiyle Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız.Turumuza müteakip Cite adasına geçip burada gotik mimari harikası olan Notre Dame katedralini ziyaret ediyoruz.  850 yıldan fazla geçmişe sahip katedral aynı zamanda birçok hikayeye konu olmuş. Bir dönem Napoleon dahil birçok Fransa kralının taç giyme töreninin yapıldığı katedralin, rehberimiz tarafından anlatımından sonra, Paris şehrinin tek tepesi olan Montmartre (Ressamlar tepesi) ziyaret durağımız olacak. Hala bohem hayatın yaşandığı mahallede sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Aynı bölgede bulunan ve Paris şehrinin hemen hemen her yerinden görülen SacreCour bazilikasınıda görme imkanımız olacak. Ardından Türk Restaurantında akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.


4.GÜN
Paris (Disneyland/Louvre Müzesi)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Disneyland turumuza (175 Euro) katılabilirler.Dileyen misafirlerimiz Louvre Müzesini ziyaret edebilirler. Dileyen misafirlerimiz Pariş şehrinin güzelliklerini keşfe çıkabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.


5.GÜN
Paris –Brugge – Brüksel

Otelde alınan kahvaltı sonrası Brugge şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’u tanıcağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Lonca Binaları ile çevrili Markt Meydanı, Şehrin simgelerinden Belfry Kulesi, Belçika’nın en önemli kiliselerinden Our Ladies Church ve Şehrin yönetim ve dini merkezi olarak bilinen tarihi Burg Meydanı, Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası bulunmakta. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Brüksel şehrine hareket varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Birçok tarihi yapıya evsahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli meydanlarından Grand Palace, Görkemli yapısı ile Hotel de Ville, Brüksel şehir müzesi, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Expo 58 Fuarı için yapılmış Atomium ve Heysel Stadyumu bulunmakta. Tur sonrası akşam yemeğinin alınması otele transfer ve konaklama.


6.GÜN
Brüksel – Lahey – Roterdam – Amsterdam

Otelde alınan kahvaltı sonrası Lahey’e hareket Lahey’de görülecek yerler arasında Parlamento binası, Yüce adalet divanı, Meclis binası bulunmakta. Tur sonrası Hollanda’nın 2.büyük şehri olan Roterdam’ı tanıyacağımız turumuzda Hollanda’nın modern tarzını en iyi yansıtan bu zengin ticaret ve lojistik şehrinde, adını hümanizm akımının öncülerinden Erasmus’dan alan, tek sütunlu yapısıyla görenlerin kuğuya benzettiği Erasmus Köprüsü, ünlü mimar Piet van Blom imzalı Floransa’da bulunan Ponte Vechio’dan ilham alınarak tasarlanmış küp evler ve Rotterdam limanı görülecek yerler arasında. Ardından Amsterdam şehrine hareket ediyoruz Varışımızla beraber yapılacak şehir turunda: Waterloplein, Çiçek Pazarı,Rokin caddesi,Dam Meydanı,Kraliyet sarayı,Damrak caddesi ve Central Station görüldükten sonra akşam yemeğinin alınması ve konaklama.


7.GÜN
Amsterdam – Volendam – Marken – Köln – İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sıra dışı balıkçı kasabası olan Volendam ziyaret edilecek. Sempatik evleri ve bir çok ucuz hediyelik eşya dükkânı ile dolu bu balıkçı kasabasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Volendam sonrası Marken adasına geçiyoruz. Günümüzde 1200 kişinin yaşadığı bu adada yapacağımız yürüyüş esnasında tipik koyu yeşil, siyah ahşap 18 yy balıkçı evlerini fotoğraflama imkanımız olacak. Marken sonrası Köln şehrine hareket ediyoruz Varışımız ile beraber havalimanına transfer İstanbul’a uçuş. Keyifli turumuzun sonu.


Gidiş-Dönüş Tarihleri
15.06.2024 - 21.06.2024
Kişi başı fiyat 1290 €
Single Farkı 450 €
7-12 Yaş Çocuk 1240 €
2-6 Yaş Çocuk 1190 €
0-2 Yaş Bebek 250 €
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
01.07.2024 - 07.07.2024
Kişi başı fiyat 1290 €
Single Farkı 450 €
7-12 Yaş Çocuk 1240 €
2-6 Yaş Çocuk 1190 €
0-2 Yaş Bebek 250 €
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Şahsi harcamalar

Öğle yemekleri

Otel ekstraları

Yurtdışı çıkış harcı

Vize Ücreti

Seyahat sağlık sigortası

Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Rehber ve kaptan bahşişleri

 

ÇOK ÖNEMLİ NOTLAR

1 – Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.

3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

9 – Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)

10 – Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.

11 – Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

 

 

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 

Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Acentamız misafirleri Acentamız sorumluluğundadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Acentamız’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Acentamız geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Acentamız’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

Acentamız; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 1290€'dan itibaren

Tur Tarihleri

06 2024
15 Haziran 2024
07 2024
01 Temmuz 2024

Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

İstanbul Havalimanı Köln Havalimanı Ulaşım: Türk Hava Yolları Kalkış: 15.06.2024 11:40 Varış: 15.06.2024 14:05

Dönüş Bilgileri:

Köln Havalimanı İstanbul Havalimanı Ulaşım: Türk Hava Yolları Kalkış: 21.06.2024 19:45 Varış: 21.06.2024 23:55

Fiyata Dahil Olanlar

THY ile İstanbul – Köln , Köln – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* otellerde 6 Gece oda kahvaltı (continental kahvaltı) konaklama

Otellerde veya Restoranlarda alınacak akşam yemeği (6 Adet)

Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Yerel rehber hizmeti

Şehirlerde bulunan check point ücretleri

Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri

Eiffel Kulesi giriş ücreti

Seine Nehri Tur ücreti

Montmarte tepesi Finiküler ücreti