Pegasus Hava Yolları, İstanbul Havalimanı 10 Gece, 11 Gün 19 Temmuz 2024 - 19 Temmuz 2024 arası 1 tur
KUZEY AVRUPA
Tur Tarihi :19.07.2024 - 29.07.2024
Gidiş Uçuş Bilgisi : Pegasus Hava Yolları - PC905 - 19.07.2024 08:15 - 19.07.2024 09:35
Dönüş Uçuş Bilgisi : Pegasus Hava Yolları - PC1074 - 29.07.2023 15:55 - 29.07.2023 20:05
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı : 2,130.00 €
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1850 €
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1850 €
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş : 95 €
2 - 6 Yaş : 1750 €
7 - 12 Yaş : 1800 €

1.GÜN
ISTANBUL – VİYANA

1.GÜN | ISTANBUL – VİYANA 
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket. Varışımızın ardından şehir turumuz esnasında; Schönbrunn Sarayı(Schönbrunn Sarayı; Avusturya’yı ve neredeyse Avrupa’daki çoğu kenti yıllarca yönetmiş olan Habsburg Hanedanı’nın kendileri için yaptırdığı yazlık sarayıdır. Avusturya’ya dair birçok önemli eseri barındıran bu saray gözlerinizi kamaştıracak), Osmanlı’nın Viyana kuşatmaları sırasında sığınak olarak kullanılan Aziz Stephan Katedrali, Rathaus (Belediye Binası), kışlık malikane olarak kullanılan Hofburg İmparatorluk Sarayı, Graben Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından otele gidiş ve konaklama.
 


10.GÜN
FLAM-FYORD

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Flam Fyord Tekne turumuz için hareket. Norveç denilince ilk aklımıza gelen ,buz hareketleriyle oluşmuş geniş ve uzun vadilerin içine deniz suyunun ya da tatlı suyun dolmasıyla meydana gelen muhteşem güzellikteki fiyortları gözlemleyeceğimiz  Flama hareket ediyoruz.  Flam’a varışımızın ardından gemi turumuza başlıyor ve güverteden karlı tepelerden süzülen şelalelerle, tabloları andıran küçük köylerle ve seyrine doyum olmayan doğal oluşumları gözlemleyerek geçireceğimiz unutulmaz dolu anlara şahit olacağız. Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük fiyordunu görüyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek. Turumuzun ardından gece otobüs yolculuğuyla Kopenhag’a hareket.


11.GÜN
KOPENHAG - İSTANBUL

Kahvaltının ardından Danimarka’nın başkenti Kopenhag şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Kopenhag'ın simgesi olanKüçük Deniz Kızı Heykeli, Rosenborg Kalesi, Nyhavn (Yeni Liman ), Christianborg Sarayı, Stroget Caddesi, City Hall Sguare, Kopenhang Belediye Binası ve serbest zaman. Ardından havalimanına hareket ve İstanbul’a uçuş. Keyifli turumuzun sonu.


2.GÜN
VİYANA – KRAKOW

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Polonya’nın adeta açık hava müzesi gibi olan  Krakow şehrine hareket. Varışımıza istinaden yapılacak şehir turunda; Papa II.Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda  Orta Çağ  Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Ardından Rynek Glowny (Eski Şehir Meydanı), Wawel Kalesi, Aziz Florian Kapısı, Krakow Şehir Kulesi, Florianska Caddesi, Krakow Barbican, Kazimierz (Yahudi mahallesi)görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından otele gidiş ve konaklama.


3.GÜN
KRAKOW – VARŞOVA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Polonya’nın başkenti ve en büyük şehri Varşova’ya hareket.Varışımıza istinaeden yapılacak şehir turunda; Eski Şehir Merkezi, dairevi yapıya sahip olan Barbacan (Kaleler ), yüzyıllardır Polonya hükümdarlarının resmi evi olan Kraliyet Kalesi, Wilanov Sarayı, Varşova’daki en büyük park olan Lazienki Parkı görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanla birlikte turumuzu tamamladıktan sonra otele gidiş ve konaklama. 


4.GÜN
VARŞOVA – TRAKAİ - VİLNİUS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız tarihi boyunca şehirde Karaylar, Tatarlar, Litvanyalılar, Ruslar, Yahudiler ve Polonyalıların yaşadığı Trakai; 15. yüzyılda Galve Gölü'nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilen Trakai Kalesi ve Gölünü ziyaret ediyoruz. Trakai, birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında muhteşem bir doğa harikası olarak konumlanmıştır. Ayrıca, Trakai aynı zamanda Karaites olarak da bilinen bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul edilir. Bu etnik grup, hala Trakai'de yaşamakta olup, yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahiptir. Karaites, Litvanya'ya 14. yüzyılda Crimea'dan Büyük Dük Vytautas'ın savaşçıları olarak getirilmiştir.Litvanya'nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın kendilerine uğur getirmesi adına ziyaret ettikleri popüler bir yerdir. Rehberimizin anlatımı ve foğtoğraf molamızın ardından Litvanya’nın başkenti Vilnius’a hareket. Varışımıza istinaden şehir turumuzda Yukarı Kale, Şafak Kapısı,  Büyük Dük Sarayı, Vilnius Üniversitesi, Gediminas Caddesi, Uzupis, Yazarlar Caddesi, Bernardinai Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanla birlikte turumuzu tamamladıktan sonra otele gidiş ve konaklama.


5.GÜN
VİLNİUS - RİGA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Baltık Denizi’ne açılan Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket. Varışımıza istinaden yapılacak şehir turunda Özgürlük Heykeli, Old Town (Eski Şehir), Kedi Evi, Riga Şehir Meydanı ,Üç Biraderler Evleri, Pilsedas Kanalı, Riga Jauniela Sokağı ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin anlatımının ardından serbest zaman verdikten sonra otele gidiş ve konaklama.


6.GÜN
RİGA - TALLİN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Estonya’nın başkenti ve ana liman kenti Tallin’e hareket. Varışımıza istinaden yapılacak şehir turumuzda en iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri olarak kabul edilen bu tarihi şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz; şehrin en muhteşem panoramik manzaralarını fotoğraflama şansını da yakalayabileceğimiz Toompea Tepesi, Toompea Hıll Bölgesi, Parlemento Binası, Eski Şehir Meydanı, Eski Eczane (Avrupa’nın en eski ve satışa devam eden eczanesi), Katerina Geçiti, Katriorg Sarayı, Viru Kapısı, Şişman Margaret Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından otele gidiş ve konaklama.


7.GÜN
TALLİN - HELSİNKİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Finlandiya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Helsinki’ye hareket. Helsinki, açık renkli taş mimarisi nedeniyle Kuzey’in Beyaz Kenti olarak bilinmektedir. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turunda; Aleksanterinkatu Caddesi, Senato Meydanı, Helsinki Catedral, Esplanadi Parkı, Kauppatori Açık Pazar yeri, Kamppi Chapel görülecek yerler arasındadır.Serbest zamanın ardından konaklama için gemiye geçiyoruz.(Konaklama ve gece yolculuğu gemide)


8.GÜN
STOCKHOLM

Kahvaltının ardından Kuzeyin Venedik’i olarak anılan İsviçre’nin başkenti olan Stockholm şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Malaren Gölü’nün şehri güzelleştiren kanalları, renkli binaları, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle her daim turistlerin uğrak yeri olmayı başaran Stockholm ‘de yapacağımız şehir turu esnasında; Gamla Stan (Tarihi İsveç Evleri), Kraliyet Sarayı, Nobel Müzesi, Nobel Ödüllerinin dağıtımının yapıldığı belediye binası göreceğimiz yerler arasında. Rehberimizin anlatımının ardından serbest zaman verdikten sonra otele gidiş ve konaklama.


9.GÜN
OSLO

Kahvaltının ardından Norveç’in başkenti İskandinavların şehri Oslo’ya hareket. Oslo,ismini 1925’te almış ve ülkenin kültürel ve finans merkezi haline gelerek gelişimini devam ettirmiştir. Varışımıza istinaeden yapacağımız şehir turunda Karl johan Caddesi, Oslo Opera Binası, Kraliyet Sarayı, Oslo Üniversitesi, Damstredet (Norveç evleri), Vigeland Sculpture Park, Akershus Kalesi, Drobak görülecek yerler arasındadur.Serbest zamanın ardından otele gidiş ve konaklama.


Gidiş-Dönüş Tarihleri
19.07.2024 - 29.07.2024
Kişi başı fiyat 1850 €
Single Farkı 280 €
7-12 Yaş Çocuk 1800 €
2-6 Yaş Çocuk 1750 €
0-2 Yaş Bebek 95 €
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)

Müze ve ören yeri girişleri,

Fyord Tekne Turu ve Flambasan Tren Ücreti

İç hat bağlantı bileti,

Vize ücreti, servis bedeli,

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Öğle yemekleri

‣ Akşam yemekleri

Her türlü kişisel harcamalar

Şoför tipleri 20 Euro / kişi başı

 

ÇOK ÖNEMLİ NOTLAR

1 – Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.

2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.

3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.

6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.

7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

9 – Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)

10 – Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.

11 – Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

 

 

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 

Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Acentamız misafirleri Acentamız sorumluluğundadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Acentamız’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Acentamız geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Acentamız’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

Acentamız; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 1850€'dan itibaren

Tur Tarihleri

07 2024
19 Temmuz 2024

Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

İstanbul Havalimanı Viyana Havalimanı Ulaşım: Pegasus Hava Yolları Kalkış: 19.07.2024 08:15 Varış: 19.07.2024 09:35

Dönüş Bilgileri:

Kopenhag Havalimanı İstanbul Havalimanı Ulaşım: Pegasus Hava Yolları Kalkış: 29.07.2023 15:55 Varış: 29.07.2023 20:05

Fiyata Dahil Olanlar

Pegasus ile İstanbul – Viyana / Kopenhag – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
4* otellerde 8 gece oda & kahvaltı konaklama

1 gece gemi yolculuğu ve konaklama

Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri,

Şehir turları

Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri