MISIR-ÜRDÜN TURU 9 GECE KONAKLAMA
Bu tur için planlanan bir tarihimiz bulunmamaktadır.

1.GÜN
İSTANBUL – AMMAN

04.30 da Amman havalimanına varış. Aracımızla otelimize hareket ve dinlenme. Öğlen saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizin lobisinde toplanma ve Amman şehir turuna başlıyoruz. Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Amman Kalesi, Herkül Tapınağı kalıntıları, Amman çarşısı, Roma Tiyatrosu, Birinci Cihan Harbi'nde İngilizlere karşı Osmanlı Devleti'nin bugünkü Ürdün topraklarındaki merkezi olan Salt kentinde vatanlarını savunurken şehit düşen kahraman Osmanlı askerlerinin defnedildiği “Salt Türk Şehitliği” ve Hz. Musa (a.s)'ın kayınpederi Hz. Şuayib (a.s)'ın Kabri bulunmaktadır. Programımızı tamamladıktan sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.


10.GÜN
KAHİRE - İSKENDERİYE

Havalimanına hareket. Keyifli turumuzun sonu.


2.GÜN
AMMAN – MUTE – PETRA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Petra’ya jareket. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Mute'yi ziyaret ediyoruz. İslam ordusunun Bizans askerleriyle çarpıştığı Mute Savaş alanının görülmesi ve şehitlerden Cafer-i Tayyar, Abdullah ibn Revaha ve Zeyd bin Harise’nin kabrini ziyaret. Ardından Amman'a varış otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.


3.GÜN
PETRA – WADI RUM

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltı sonrası Dünyanın 7 harikasından biri olan Nebati Uygarlığından günümüze miras kalan Petra Antik kentine hareket ediyoruz. (Giriş Ücreti Dahil) Kadim kültürlerin dünyamıza bıraktığı öyle miraslar var ki; bu mirasları ne kartpostallarda ne de belgesellerde görmek yeterli gelmiyor; Petra Antik Kenti, ziyaretçilerine tüm bu hisleri ve çok daha fazlasını vadeden mistik bir yer Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Petra gezimizi tamamladıktan sonra Wadi Rum’a hareket ediyoruz. Dinlenmek için çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz. Konaklama Çölde Çadır kamp otelimizde. (Kalacağımız modern çadırlarda lavabo ve duş imkânı bulunmaktadır.


4.GÜN
WADI RUM – AKABE

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Wadi Rum'u keşfediyoruz. Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 7400 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Safarinin ardından Akabe’ye hareket. Varışımıza müteakip Akabe şehir turuna başlıyoruz. Panoramik şehir turu sonrası Akabe Körfezinde Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kızıldeniz’in berrak sularına açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok balık çeşidini görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuz sonrası Akabe’de bulunan otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.


5.GÜN
AKABE - NUWEIBA - DAHAB

Kahvaltı sonrası Akabe limanına varış. Liman’da bekleyen feribota yerleşme. Akabe körfezinde yapacağımız keyifli yolculuk ile Nuweiba liman kentine varış. Mısır topraklarına ulaşıyoruz. Aracımızla Kızıldeniz kenarındaki turistik şehir Dahab’a hareket. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.


6.GÜN
DAHAB

Kahvaltı sonrası Dahab' da bulunan otelimizde tam gün serbest zaman. Öğleden sonra Kızıldeniz’in enfes sualtını görmek ve mercanlarını seyretmek için glassboat (tabanı camla kaplı tekne turu) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


7.GÜN
DAHAB – TUR-İ SİNA – KAHİRE

Kahvaltı sonrası Dahab’dan ayrılıyoruz. Allah’ın (cc) Hz. Musa (as) ile konuştuğu Tur-i Sina ve Tuva Vadisine ulaşıyoruz. Tur-i Sina’ya çıkıp, Tecelli Tepesi’ne ulaşıyoruz. Duamızı ve namazlarımızı kıldıktan sonra tepeden iniyoruz.(Tur-i Sinaya çıkmak için yerel otoriteden izin alınması gerekmektedir. Güvenlik sebebiyle izin alınması halinde ziyaret gerçekleştirilecektir.) Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Sina Çölünü aşarak Kahire’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşme Akşam yemeği ve konaklama.


8.GÜN
KAHİRE

Otelde alınan kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) (Giriş ücretleri dahil değildir) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi (KeopsPramidi, 4 Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Ardından bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Panoramik şehir turunda tüm Kahire'ye hakim bir konumda bulunan Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camiinin ziyaret edilmesi. Ardından değişik mimarisiyle dikkatlerimizi çeken ve Mısır’daki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiinin ziyaret edilmesi. Memluk Sultanlarından Sultan Kalavun Mescidi, Osmanlının Mısırdaki ilk mimarisi olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) Mescidi ve Kabirlerinin ziyaret edilmesi. Memluk eserlerinden Sultan Hasan ve Rufai mescidi ve Mısır Fatihi Sahabe Amr bin As Camii ziyareti sonrasında Nil nehri üzerinde açık büfe öğle yemeği ile tekne gezisi, El-Ezher ve Hz Hüseyin cami ziyaret sonrasında Han Halil çarşısında alış veriş, Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.


9.GÜN
KAHİRE – İSKENDERİYE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Kahire’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay kalesinin gezilmesi. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesinin ziyaret edilmesi. İskenderiye kütüphanesi, Münteze parkı gezilerimizi tamamladıktan sonra alış veriş ve akşam yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte 23.00 sularında havalimanına hareket.


üCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri

Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları

Öğle yemekleri

Mısır Vize Ücreti (Kapıda vize uygulaması 25 $)

Yerel Bahşişler (Zorunlu Rehbere Ödenir)

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışı çıkış harcı

Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Programda belirtilmeyen diğer müze ve eğlence yerleri giriş ücretleri

 

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 

          Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

          Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

          Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Hünkar Turizm misafirleri Hünkar Turizm sorumluluğundadır.

          Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

          Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

          Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

          Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Hünkar Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

          Hünkar Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

          Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Hünkar Turizm’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

          Hünkar Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

          Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

          3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

          Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

          18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

          Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Hünkar Turizm sorumlu tutulamaz.

          Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

          Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

          Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

          Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

          Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için TC vatandaşlarına Mısır vizesi gerekmektedir.  Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Başvuru Formu

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Kişi Başı: 0.00₺'dan itibaren

Tur Tarihleri


Ulaşım Bilgileri

Gidiş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Dönüş Bilgileri:

Ulaşım: Kalkış: 01.01.1970 02:00 Varış: 01.01.1970 02:00

Fiyata Dahil Olanlar

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* otellerde 9 Gece konaklama

Sabah kahvaltıları

Akşam yemekleri

Tur boyunca kullanılacak lüks Otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Şehir Vergileri